Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4724
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DREZNO/ REGION JELENIOGÓRSKI: Pachnące targi przybliżą Drezno

Wtorek, 23 marca 2010, 15:14
Aktualizacja: 15:15
Autor: Karolina
DREZNO/ REGION JELENIOGÓRSKI: Pachnące targi przybliżą Drezno
Fot. Organizatorzy
„Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie” (Friedrich Rückert). Na kulminację wiosennych zapachów zapraszają organizatorzy kwiatowych targów w Dreźnie. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się wizyty niemieckich gwiazd show–biznesu oraz „Noc Orchidei”.

Targi Dresdner Ostern odbędą się między 25 a 28 marca br. Są to największe i najpopularniejsze targi publiczne, organizowane już po raz siedemnasty. W tym roku do Drezna przyjedzie około 400 wystawców, którzy przedstawią swój asortyment i oferty w następujących dziedzinach: ogród, zwierzęta, rękodzieło, hobby oraz spędzanie wolnego czasu. W ramach targów będzie także gościć międzynarodowa wystawa pt. „Świat Orchidei”.

Przygotowania do wielkiego przywitania wiosny trwają już od kilku miesięcy. Organizator targów pomyślał też o kilku dodatkowych atrakcjach dla odwiedzających hale z kwiatami. W roli matki chrzestnej nowej hodowli orchidei wystąpi aktorka Uta Schorn. Wydarzenie to odbędzie się w czwartek, 25 marca o godz. 11.00, w obecności dyrektora targów Ulricha Fingera. Tego samego dnia znane hity oraz muzyczne nowości zaprezentują także Kathrin & Peter.

W piątek, za sprawą gwiazd niemieckiej muzyki rozrywkowej Cindy & Bert, rozbrzmią hiszpańskie gitary. Duet, który od ponad trzech dziesięcioleci cieszy się niezwykłą popularnością, jest częścią kolorowego programu na scenie Dresdner Ostern. Jedną z największych niespodzianek dla zwiedzających będzie „Noc z tango” w ramach „Nocy Orchidei”. Od godz. 21.00 Live-Band Cuarteto Rotterdam roznieci rytmicznymi tonami argentyński ogień. Nowością będzie kurs tańca, poprowadzony przez nauczycieli ze szkoły tanecznej „Tres Tangos”.

Organizatorem targów jest Messe Dresden. Za wstęp trzeba zapłacić 7 Euro od osoby, przewidziano też zniżki dla dzieci i seniorów oraz możliwość kupna biletu rodzinnego. Uczestnictwo w piątkowej „Nocy Orchidei” kosztuje 10 Euro. Do Drezna z Jeleniej Góry i okolic jest niecałe 200 km. Więcej szczegółowych informacji na temat drezdeńskich targów można znaleźć na stronie internetowej www.dresdner-ostern.de.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group