Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4637
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Owocna współpraca „Mechanika” z Niemcami

Środa, 11 kwietnia 2018, 15:08
Aktualizacja: 15:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Owocna współpraca „Mechanika” z Niemcami
Fot. Przemek Kaczałko
Jak już informowaliśmy, siedmiu uczniów Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” (czterech z technikum i trzech ze szkoły zawodowej) wyjechało na staż zagraniczny do Niemiec. Wczoraj (10.04) młodzież podzieliła się wrażeniami z pobytu w Zwickau i Lipsku.

Opiekunka uczniów podkreśla, że młodzi ludzie byli bardzo punktualni i wszystkie zadania wykonywali celująco, czego efektem jest propozycja pracy po skończeniu szkoły i podszlifowaniu języka dla trzech chłopaków, a dla dwóch prace sezonowe na wakacje - powiedziała Marzena Traczuk, nauczycielka języka niemieckiego, koordynatorka projektu, która liczy, że młodzież skorzysta z tej propozycji. Dzięki przychylności przedsiębiorców (Ligęzy i Kuleja), w stażu uczestniczyli uczniowie „zawodówki”, którzy opuszczając 8 dni praktyk mogli skorzystać z tego projektu.

Młodzież chwali pobyt w Niemczech. Uczniowie mogli się wiele nauczyć, ale też wnosząc coś od siebie. - Było całkiem inaczej, niż w polskich warsztatach. Pracowaliśmy przy nowych samochodach. Mogliśmy podszkolić się z języka branżowego – opowiadał Tomasz Piłat, który szkoli się w języku niemieckim, aby po szkole skorzystać z propozycji pracy w salonie Audi.

Wkrótce ruszy kolejny projekt w ramach międzynarodowej współpracy. Klasy budowlane mają wyruszyć do Bautzen. - ZST „Mechanik” od lat aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju projektach, w tym stażach i praktykach zagranicznych, co jest zasługą poprzedniej pani dyrektor Wandy Kozyry – powiedział Piotr Iwaniec, aktualny dyrektor szkoły. - Nie stoimy w miejscu, wchodzimy w nowe cykle staży. Jesteśmy dumni z naszych uczniów – wyznał zarządzający placówką przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.

- Kształcimy dualnie – w porozumieniu z partnerami z Polski i zagranicy uczniowie są mobilizowani finansowo, bo wykonują tam ciężką pracę. Kształcimy z pracodawcami – to kompleks kształcenia zawodowego z prawdziwego zdarzenia na miarę potrzeb rynku lokalnego i zagranicznego – stwierdził P. Iwaniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group