Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Owocna współpraca „Mechanika” z Niemcami

Środa, 11 kwietnia 2018, 15:08
Aktualizacja: 15:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Owocna współpraca „Mechanika” z Niemcami
Fot. Przemek Kaczałko
Jak już informowaliśmy, siedmiu uczniów Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” (czterech z technikum i trzech ze szkoły zawodowej) wyjechało na staż zagraniczny do Niemiec. Wczoraj (10.04) młodzież podzieliła się wrażeniami z pobytu w Zwickau i Lipsku.

Opiekunka uczniów podkreśla, że młodzi ludzie byli bardzo punktualni i wszystkie zadania wykonywali celująco, czego efektem jest propozycja pracy po skończeniu szkoły i podszlifowaniu języka dla trzech chłopaków, a dla dwóch prace sezonowe na wakacje - powiedziała Marzena Traczuk, nauczycielka języka niemieckiego, koordynatorka projektu, która liczy, że młodzież skorzysta z tej propozycji. Dzięki przychylności przedsiębiorców (Ligęzy i Kuleja), w stażu uczestniczyli uczniowie „zawodówki”, którzy opuszczając 8 dni praktyk mogli skorzystać z tego projektu.

Młodzież chwali pobyt w Niemczech. Uczniowie mogli się wiele nauczyć, ale też wnosząc coś od siebie. - Było całkiem inaczej, niż w polskich warsztatach. Pracowaliśmy przy nowych samochodach. Mogliśmy podszkolić się z języka branżowego – opowiadał Tomasz Piłat, który szkoli się w języku niemieckim, aby po szkole skorzystać z propozycji pracy w salonie Audi.

Wkrótce ruszy kolejny projekt w ramach międzynarodowej współpracy. Klasy budowlane mają wyruszyć do Bautzen. - ZST „Mechanik” od lat aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju projektach, w tym stażach i praktykach zagranicznych, co jest zasługą poprzedniej pani dyrektor Wandy Kozyry – powiedział Piotr Iwaniec, aktualny dyrektor szkoły. - Nie stoimy w miejscu, wchodzimy w nowe cykle staży. Jesteśmy dumni z naszych uczniów – wyznał zarządzający placówką przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.

- Kształcimy dualnie – w porozumieniu z partnerami z Polski i zagranicy uczniowie są mobilizowani finansowo, bo wykonują tam ciężką pracę. Kształcimy z pracodawcami – to kompleks kształcenia zawodowego z prawdziwego zdarzenia na miarę potrzeb rynku lokalnego i zagranicznego – stwierdził P. Iwaniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group