Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7707
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Owacja na stojąco na początek JST

Piątek, 30 września 2016, 8:36
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2016, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Owacja na stojąco na początek JST
Fot. Przemek Kaczałko
Miłośnicy sztuki zgromadzeni w czwartkowy wieczór (29.09) w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze byli świadkami uczty dla zmysłów – wzroku i słuchu, ale przede wszystkim znakomicie opowiedzianej historii Ryszarda Riedla. Tym samym 46. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne wystartowały!

„Skazany na bluesa” doczekał się w 2005 roku wersji filmowej, ale i na deskach teatru można prześledzić losy wokalisty zespołu Dżem, który zmarł w 1994 roku. Reżyser Arkadiusz Jakubik wystawia swoją sztukę w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i to właśnie jego ekipa zawitała na inaugurację Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych do stolicy Karkonoszy.

Historia przepełniona miłością, przyjaźnią, a także poszukiwaniem wolności, to przede wszystkim walka z samym sobą. W podzielonym na dwie części spektaklu nie brakowało chwil wzruszających, ale i radosnych. Aktor, który wcielił się w postać Ryszarda Riedla przyznaje, że wychował się na muzyce zespołu Dżem. - Ryszard Riedel jest mi bardzo bliski. To nie jest tak, że muszę to mówić służbowo, bo gram jego rolę, ale słuchanie muzyki zaczęło się u mnie od klasyki rocka, głównie od Dżemu. Pochodzę ze Śląska, mieszkamy z Dżemem niemal po sąsiedzku i jest to muzyka niezwykle mi bliska – wyznał Maciej Lipina.

Publiczność zgromadzona w jeleniogórskim teatrze dziękowała artystom owacją na stojąco. - Ten spektakl nigdy nie miał słabej publiczności, ale muszę przyznać, że jeleniogórska jest wyjątkowo rozśpiewana – ocenił grający główną rolę Maciej Lipina.

- Myślę, że wszyscy wychodząc stąd, byli bardzo zadowoleni. Start jest bardzo dobry – ocenił inaugurację Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych wiceprezydent Jerzy Łużniak. - Gratuluję zespołowi z Katowic, a także dyrektorowi Tadeuszowi Wnukowi, że tak dobrze dobrał repertuar przeglądu. Jeżeli tak dalej będzie przez jego kadencję, to mam nadzieję, że jeleniogórzanie będą zadowoleni z naszych spektakli, a także z gości, których będziemy tutaj zapraszać – dodał zastępca prezydenta miasta.

Dzisiaj kolejny spektakl. O godz. 19:00 na Dużej Scenie zaprezentuje się Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy ze sztuką nazywaną smutną komedią pt. „Sprzedawcy Gumek” w reż. Andrzeja Bartnikowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group