Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 6855
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Otwórz własny biznes, wyremontuj mieszkanie

Wtorek, 29 listopada 2011, 7:57
Aktualizacja: Środa, 30 listopada 2011, 7:55
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Otwórz własny biznes, wyremontuj mieszkanie
Położony na parterze tego budynku lokal doczekał się kolejnych gospodarzy. Wkrótce okaże się, co tu powstanie.
Fot. RED
Skończył się czas zbierania ofert na objęcie lokali mieszkalnych do remontu. Dziś ogłoszony będzie przetarg na najem lokali użytkowych. Zainteresowani będą mogli starać się o prawie 20 lokali wystawianych przez miasto.

Opuszczonych pomieszczeń, gdzie można prowadzić działalność gospodarczą, nie brakuje. Samorząd liczy na przedsiębiorczość mieszkańców, którzy otwierając własny biznes, ożywią opuszczone lokale. Czy im się uda? To pokaże przyszłość.

Do wczoraj natomiast mieszkańcy mieli szanse na przejęcie do remontu ośmiu mieszkań.– To inny rodzaj przetargu, bo zainteresowani nie rywalizują kwotami na wykup mieszkania. Zainteresowani rekrutują się z grupy rodzin, które mają problemy mieszkaniowe, ale ich dochody pozwalają na przeprowadzenie remontu we własnym zakresie, a potem opłacanie kosztów eksploatacji tych mieszkań. Składają wnioski, które są oceniane przez komisję, naliczającą punkty i wygrywa oferta, której autor zyskał tych punktów najwięcej – wyjaśnia Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Zdarza się, wprawdzie nieczęsto, że osoba wyłoniona w przetargu rezygnuje później z mieszkania, o które zabiegała, bo uznaje, że sobie jednak nie poradzi z ciężarem remontu. Oferta była wystawiona do publicznego wglądu przez 14 dni i zainteresowani mogą się z nią zapoznać, kalkulując swoje potrzeby i możliwości. Z reguły o każde mieszkanie stara się po kilka osób – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group