Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7357
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Otwarte powiatowe mistrzostwa w karate

Poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:27
Aktualizacja: 12:30
Autor: Paweł Guszała
Mysłakowice: Otwarte powiatowe mistrzostwa w karate
Fot. Paweł Guszała
W gminie Mysłakowice po raz 14 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w Karate. W zawodach wzięło udział około 80 zawodników z trzech powiatów: tytułowego jeleniogórskiego, a także oleśnickiego i oławskiego.

Zawody w karate w gminie Mysłakowice cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzieci i młodzież z naszego województwa mogły sprawdzić swoje umiejętności, nauczyć się czegoś od koleżanek i kolegów z innych klubów oraz zdobyć trofea. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali licencjonowani sędziowie. - Mamy dwóch sędziów licencjonowanych przez WKF (World Karate Federation) Jerzy Urban z Oleśnicy, Paweł Piepiora z Jeleniej Góry oraz dwóch sędziów pomocniczych: Czesława Trzeciaka i Marka Ciepielewskiego – mówili organizatorzy.

W mistrzostwach wzięli udział nie tylko doświadczeni zawodnicy, ale i tacy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z karate. - Tego typu mistrzostwa są bardzo ważne w szkoleniu dzieci i młodzieży.– tłumaczy Paweł Piepiora, współorganizator oraz sędzia zawodów. – Jest to impreza, gdzie odbywają się konkurencje pierwszego kroku, kata i kumite.

Zawody pozwalają przeprowadzić wstępną selekcję, kto może być w kadrze klubowej, a kto jeszcze musi poćwiczyć. Zawody rozgrywały się na zasadach prostej eliminacji. Przegrany odpada, zwycięzca przechodzi do następnej rundy i tak do wyłonienia pierwszej trójki.

Jak zawsze, Otwarte Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego odbywały się w gościnnych progach miejscowej Szkoły Podstawowej. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group