Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2069
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Otwarta sobota w willi Hauptmanna

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 sierpnia 2017, 7:15
Aktualizacja: 7:19
Autor: WAC
Fot. WAC
Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się zorganizowany 5 sierpnia przez Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie dzień otwartych drzwi.

Dzień otwartych drzwi jest tradycyjną imprezą organizowaną od wielu lat w Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w pierwszą sobotę sierpnia. Ma upamiętniać moment, w którym autor „Tkaczy” zamieszkał w wilii „Wysoki Kamień”. Z tej okazji można było bezpłatnie zwiedzić, wraz z przewodnikiem, dom noblisty. Dla gości przygotowano też stoiska z wyrobami regionalnymi oraz wykład poświęcony życiu i twórczości G. Hauptmanna.

W tym roku dodatkową atrakcją czekającą na zwiedzających był wernisaż malarstwa Haliny Truszczyńskiej „Myśli znalezione”. Akrylowe obrazy artystki powstawały w ciągu kilku ostatnich lat.

- Duży wpływ na moją twórczość ma Paweł Trybalski, który bardzo pomógł mi warsztatowo i w dużym stopniu ukształtował moje podejście do malarstwa – mówi H. Truszczyńska. - W moich obrazach staram się poruszać trudne w dzisiejszych czasach tematy egzystencjalne - dodała.

Malarka oglądających jej dzieła zaprosiła do specyficznego dialogu, gdyż przy niektórych z obrazów czekały na nich kartki z pytaniami dotyczącymi uczuć i problemów współczesnego człowieka. – Na moich poprzednich wystawach również zachęcałam widzów do wypowiedzi – wyjaśnia malarka. - Są one dla mnie źródłem inspiracji, zaś dla nich okazją do zatrzymania się nad ważnymi kwestiami podkreślała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Polak 7-08-2017 0:05
Nie, dziękuję.
~Gość 7-08-2017 12:20
Zamieszkał w willi "Łąkowy Kamień" a nie "Wysoki Kamień".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group