Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5964
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Otwarcie w tym roku?

Piątek, 15 kwietnia 2022, 6:01
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Otwarcie w tym roku?
Fot. DPIiN
Jak zapowiada prowadzący inwestycję Dolnośląski Park Innowacji i Nauki pod koniec tego roku mają się zakończyć prace przy budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

Wyczekiwany przez sportowców oraz miłośników różnych form aktywności fizycznej termin otwarcia DCS kilkukrotnie był już przekładany. Postęp prac wskazuje, że czwarty kwartał tego roku podawany obecnie jako planowany termin zakończenia prac jest bardzo realny. Możliwe, że już we wrześniu odbędzie się testowe uruchomienie i przyjęcie pierwszych gości obiektu.

Wewnątrz prace zaawansowane są na około 95% - informuje pełnomocnik ds. komunikacji Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki Kacper Cecota. - Na zewnątrz to około 75%, co w największej mierze wynika z tego, że przy zalegającym tutaj przez niemal pół roku śniegu, nie da się np. układać nawierzchni bitumicznych i układać chodników. W tej chwili w środku trwają prace wykończeniowe – malowanie, układanie wykładzin oraz montaż części mebli.  Szkolimy także pracowników z obsługi systemów odpowiadających za nagłośnienie, monitoring, czy strzelnicę. Poszczególne części obiektu przechodzą odbiory techniczne, a ewentualne usterki są usuwane.  Jednocześnie w toku są już procedury projektowe i wykonawcze dotyczące aranżacji i wyposażenia części hotelowej i gastronomicznej. Niecka basenu została już próbnie napełniona wodą, przeprowadzono testy groty solankowej i saun. Z pracami na zewnątrz trzeba zaczekać, aż stopi się śnieg. Brakuje jeszcze części chodników, elementów małej architektury i zagospodarowania terenów zielonych.
Przypomnijmy.

Dolnośląskie Centrum Sportu ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów sportowych w Polsce. W kompleksie znajda się trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia, górka saneczkowa oraz rowerowa dla dzieci i młodzieży – takie sportowe atrakcje będą czekały na miłośników sportów na Polanie Jakuszyckiej. Na Polanie, w głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe. Dodatkowo w budynku zaplanowano interaktywne muzeum sportów zimowych oraz centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią. Znajdzie się tam również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, rolek i rowerów oraz kabiny do smarowania nart. Pod stadionem zimowym powstanie podziemny parking oraz tunele dla zawodników i trenerów, łączące szatnie i część treningową ze strefą startu i strzelnicą.  

Budowa jakuszyckiego ośrodka kosztowała 140 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

37
59%
Cieszy
3
5%
Hahaha
4
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
6%
Złości
15
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group