Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5574
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Otwarcie „Orlika” pod Szrenicą

Środa, 2 czerwca 2010, 8:58
Aktualizacja: 9:03
Autor: Karolina
Szklarska Poręba: Otwarcie „Orlika” pod Szrenicą
Fot. Referat promocji Miasta
– Zachęcam was do uprawiania sportu, rozwoju fizycznego oraz pożytecznego spędzania wolnego czasu – powiedział do młodzieży wicemarszałek Jerzy Łużniak, podczas uroczystego otwarcia pierwszego „Orlika” w Szklarskiej Porębie. Oficjalne oddanie do użytku kompleksu boisk sportowych odbyło się wczoraj, przy Szkole Podstawowej nr 1.

Uroczystego przecięcia wstęgi wspólnymi siłami dokonali, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak, Burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak oraz Wiceprzewodniczący Związku Gmin Karkonoskich Mirosław Kupis. Otwarcie boiska nie mogło się obyć bez pierwszego symbolicznego zagrania, do którego zaangażowano reprezentanta Urzędu Marszałkowskiego. – Mam nadzieję, że tutejsza młodzież wykorzysta to miejsce do rozwoju swoich sportowych talentów, aby w przyszłości móc zdobywać czołowe lokaty w zwodach krajowych i międzynarodowych – skierował swoje słowa do młodych sportowców, Jerzy Łużniak.

Boisko, powstałe w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” sprzyja takiemu właśnie rozwojowi. Kompleks składa się z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki oraz budynku z szatniami i zapleczem sanitarnym. Wicemarszałek cieszył się, że samorząd Szklarskiej Poręby inwestuje w sport, a przy tym w przyszłość tutejszej młodzieży, której proponuje się aktywność fizyczną jako sposób na spędzanie wolnego czasu. Przybyli na wczorajsze otwarcie goście przekazali gospodarzom „Orlika” prezenty. Były to zestawy piłek do gier zespołowych. Na zakończenie uroczystości rozegrano mecze w piłce nożnej, w których uczestniczyli 6-klasiści ze SP nr 1 i reszta świata.

Oddany do użytku kompleks w mieście pod Szrenicą powstał w ramach programu, zakładającego budowę ogólnodostępnych boisk w każdej gminie na terenie całej Polski. W ubiegłym roku włodarze Szklarskiej Poręby złożyli do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o przyznanie pieniędzy na „Orlika”. Budowa obiektu kosztowała 1.320.000 zł. Zgodnie z założeniami rządowego programu gmina pozyskała po 333 tys. złotych ze środków budżetu państwa i Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Pozostała kwota, czyli ponad 650 tys. zł to środki własne miasta. Otwarty wczoraj obiekt w Szklarskiej Porębie jest 106 „Orlikiem” powstałym na terenie naszego województwa. Władze gminy starają się o dofinansowanie budowy kolejnego boiska, tym razem na Białej Dolinie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
387
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group