Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6069
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Otwarcie nowego zakładu w SSEMP

Wtorek, 23 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 10:49
Autor: Jarosław Buzarewicz „Mo-Ja” Multimedia
Dolny Śląsk: Otwarcie nowego zakładu w SSEMP
Fot. Jarosław Buzarewicz „Mo-Ja” Multimedia
Otwarto zakład "CM3" w podstrefie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nowogrodźcu. 100 już osób otrzymało pracę. Włoska firma chce zatrudnić jeszcze 50 pracowników.

Zakład w Nowogrodźcu jest jedynym, jaki firma CM3 posiada w Polsce. Drugi znajduje się w miejscowości Trana (Włochy). Zatrudnia 40 osób. W polską fabrykę Włosi zainwestowali 11 mln zł. Obiekty stanęły na przeszło 3 ha działce.

Zarząd włoskiej firmy nie ukrywa, że wybrał Polskę, bo jest w środku Europy, zaś tereny Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej graniczą z: Niemcami i Czechami. Niemcy są największym kontrahentem. Prezes CM3 Pietro Laudani planuje ekspansję na wschód. Podkreśla, że z Polski jest bliżej.

W CM3 są produkowane specjalistyczne pojemniki metalowe, w których przewożone są części samochodowe, między innymi: blacharka, silniki, skrzynie biegów.
Jak informuje dyrektor zakładu Domenico Schiavone, w jeden można zapakować od 5 do 50 takich elementów. CM3 obsługuje 90 proc. rynku motoryzacyjnego, także takich potentatów, jak: Ferrari, Rover, General Motors.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group