Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5898
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oszustka internetowa w rękach policji

Środa, 2 lipca 2008, 13:47
Aktualizacja: 13:47
Autor: TEJO
68 osób oszukała 19–letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego oferując na jednym z portali aukcyjnych zegarki damskie. Naiwni wpłacali pieniądze a konto, a zakupionego towaru nigdy nie dostali.

Oszustka proponowała zegarki w różnych cenach: od 29 do 80 złotych za sztukę. Na lep reklamy dawali się nabrać ludzie z całej Polski – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kres działalności nieuczciwej kobiety położyli jeleniogórscy kryminalni, którzy namierzyli oszustkę po tym, jak dostali zgłoszenie od kilku oszukanych osób. Wyłudziła od nich w sumie pięć tysięcy złotych. Swoją działalność 19-latka prowadziła od połowy do końca 2007 roku.

Kobiecie za oszustwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Została objęta dozorem policyjnym.

To druga w ostatnim czasie przedstawicielka płci pięknej, która odpowie na drodze karnej za internetowe przekręty. Dwa lata temu w ręce organów ścigania wpadła Patrycja G. Oferowała w sieci m.in. obuwie, odzież. Przyjmowała zamówienia i pieniądze od ludzi, ale zamówionego towaru nie wysyłała. Naciągnęła tak ok. 200 osób.

Oszustka przyznała się do winy i poprosiła o wymierzenie jej kary bez prowadzenia procesu. Zaproponowała dla siebie 2 lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata, grzywnę w wysokości 4,5 tysiąca złotych. Musi zwrócić pokrzywdzonym pieniądze (łącznie ok. 70 tysięcy złotych). Ponadto Patrycja G. jest pod dozorem kuratora sądowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group