Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9012
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oszuści (znów) grasują wśród seniorów

Piątek, 10 sierpnia 2018, 7:42
Aktualizacja: Sobota, 11 sierpnia 2018, 7:09
Autor: 112
Jeleniogórscy policjanci poszukują kobiety i młodego mężczyzny, którzy 7 sierpnia pod pretekstem wpłaty kaucji za spowodowanie wypadku przez wnuczkę oszukali 91–letniego mężczyznę i wyłudzili od niego kilkanaście tysięcy złotych.

We wtorek (7.08) do pokrzywdzonego zadzwoniła kobieta i przedstawiła się jako wnuczka i powiadomiła go, że spowodowała wypadek, w którym potrąciła pieszego. W celu załatwienia formalności i uniknięcia zatrzymania wnuczki należy wpłacić kaucję. W związku z tym, starszy pan przekazał w umówionym miejscu młodemu mężczyźnie kilkanaście tysięcy złotych.

W związku z tym Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z Policją bezpośrednio pod numer 75/ 75-20-145 bądź na numer alarmowy Policji 997.

Natomiast wczoraj (9.08) dwie seniorki z powiatu jeleniogórskiego zostały powiadomione telefonicznie przez kobiety podające się za ich wnuczki, że potrzebują pieniędzy na leczenie i poprosiły o przekazanie znacznej kwoty pieniędzy w umówionym miejscu. Na szczęście seniorki nie dały się oszukać, nie przekazały swoich oszczędności, powiadomiły natomiast policję.

- Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia – przypomina podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod numerem 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
11
48%
Złości
9
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group