Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3658
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oszuści w potrzasku

Środa, 7 października 2009, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
Cztery tysiące sto złotych chciał wyłudzić mieszkaniec Legnicy w jednym z banków w Jeleniej Górze. Wykorzystał w tym celu dokumenty sfałszowane przez pewną jeleniogórzankę. Na gorącym uczynku zatrzymała go policja.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 57-letni legniczanin został zatrzymany w jednym z jeleniogórskich banków, gdzie ubiegał się o 4100 zł kredytu.

– Policjanci ustalili, że w celu jego uzyskania oszust posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach z firmy, która aktualnie nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Ponadto zatrzymany ma na swoim „koncie” jeszcze jedno wyłudzenie w jednym z jeleniogórskich marketów. 57-latek wyłudził kredyt na zakup materiałów budowlanych w systemie sprzedaży ratalnej – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

W nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach wyposażyła mężczyznę 60-letnia jeleniogórzanka. Kobieta przyznała się do przestępstwa, a za wystawienie fałszywych zaświadczeń grozi jej do 5 lat więzienia. Trzy lata więcej – to najwyższy wymiar kary za przestępstwo popełnione przez legniczanina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group