Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8364
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Oszukiwali jak na loterii

Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 7:18
Aktualizacja: 7:19
Autor: TEJO
Do ośmiu lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy obiecywali naiwnym nagrodę w postaci sprzętu AGD rzekomo wygranego w losowaniu. Warunkiem sukcesu była zapłata 800 złotych podatku VAT.

Oszuści, dwie kobiety w wieku 28 i 64 lat oraz 59-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego, wpadli w ręce bolesławieckiej policji. Sprawcy działali na terenie trzech powiatów. Wyłudzili pieniądze, od co najmniej 50 osób. Straty szacuje się na kwotę, co najmniej 35 tys. złotych

Przestępcy poruszali się samochodem głównie po obszarach wiejskich. Opowiadali wybranym osobom, najczęściej starszym, o wygranej na loterii w hipermarkecie. Jednak, jak twierdzili, warunkiem otrzymania nagrody - sprzętu AGD było zapłacenie podatku VAT w wysokości blisko 800 zł.

Pokrzywdzeni przekazywali pieniądze w przekonaniu, że otrzymają dobrej jakości sprzęt. Często oszuści, by być bardziej wiarygodnym, podczas rozmowy wręczali rzekomy zwycięzcom drobne upominki. Zatrzymanym za czyny, których się dopuścili grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group