Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 9987
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oszukiwał "na funkcjonariusza służb"

Piątek, 29 maja 2020, 11:02
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2020, 11:50
Autor: WAC
Region: Oszukiwał "na funkcjonariusza służb"
Fot. archiwum
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu zatrzymano, a następnie tymczasowo aresztowano mężczyznę podejrzanego o współudział w oszustwie metodą „na funkcjonariusza służb”. Danielowi F. zarzucono współudział w oszustwie, powodującym utratę mienia znacznej wartości.

Ofiarą oszustów padła mieszkanka Lubania. Sprawcy wprowadzili ją w błąd, przekonując, że swoim zachowaniem pomaga w tajnej operacji służb specjalnych. Kobieta przekazała oszustom dane umożliwiające dostęp do jej rachunku bankowego za pośrednictwem sieci a następnie logowali się do jej konta bankowego, skąd dokonali przelewów na łączną kwotę 797 tysięcy złotych na inne rachunki, założone specjalnie w tym celu. Proceder trwał od lutego do maja 2020 roku.

Podejrzanemu przedstawiono także zarzut tak zwanego przestępstwa „prania brudnych pieniędzy”. Daniel F. otworzył na swoje dane kilka kont bankowych, a także nakłaniał inne osoby do założenia rachunków, które były zasilane pieniędzmi pochodzącymi z przestępstwa. Środki były następnie natychmiast wypłacane w bankomatach poza granicami Polski. Ponadto, podczas zatrzymania Daniela F. ujawniono przy nim marihuanę.

Po przesłuchaniu podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - 24-letniemu mieszkańcowi województwa kujawsko-pomorskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano także Weronikę K. i Artura K., mieszkańców Siemianowic Śląskich, którzy na polecenie oszustów założyli na swoje dane i przekazali sprawcom dostęp do rachunków bankowych, na które przelewane były wyłudzone od pokrzywdzonej pieniądze. Odpowiedzą za pomocnictwo do oszustwa. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Dodatkowo w prowadzonym śledztwie ustalono, że dwoje mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego podrabiało dokumenty w postaci książeczek zdrowia i paszportów psów, żeby wynikało z nich, że przeznaczone do sprzedaży zwierzęta posiadały rodowód, co podnosiło ich wartość. Sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszeli zarzuty przestępstwa podrabiania dokumentów, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Podejrzanych objęto dozorem policji oraz zakazem opuszczania kraju.

Postępowanie zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze. W sprawie podejrzanych jest aktualnie 10 osób. Śledztwo jest rozwojowe.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1770
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group