Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 6053
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oswajanie stworów i potworów

Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 13:31
Aktualizacja: 13:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oswajanie stworów i potworów
Fot. TEJO
Dziewczęta i chłopcy z Przedszkola nr 4 odkryli dziś świat wykreowany przez Józefa Wilkonia, którego rzeźby, rysunki oraz instalacje można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych.

Dzieła popularnego ilustratora bajek, a ostatnio także rzeźbiarza i scenografa składają się na wystawę „Bestiarium” J. Wilkonia. Powstałe z myślą o najmłodszych stwory nie są jednak odbiciem sterylnego i wyidealizowanego świata małych, grzecznych dzieci.

Nie znaczy to jednak, że nadają się do straszenia tych niegrzecznych. Że nawet zębaty krokodyl i groźny rekin w rzeczywistości są sympatycznymi eksponatami, przekonali się dziś najmłodsi jeleniogórzanie z „czwórki”.

– Dzieci obejrzały wystawę, a potem lepiły z plasteliny własne dzieła pod wpływem tych, które zobaczyły – mówi Grzegorz Jędrasiewicz, edukator z BWA. W nagrodę dostały po książeczce. A pamiątką po dzisiejszych „warsztatach” pozostanie zdjęcie przy krokodylu dłuta Józefa Wilkonia.

BWA zachęca wypoczywających w mieście najmłodszych, nie tylko w grupach zorganizowanych, aby odwiedzili wnętrza galerii przy ulicy Długiej 1, i przyprowadzili tam starszych Na pewno nie pożałują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group