Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 7916
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Oswajamy starość” : cykl działań aktywizujących osoby 60+

Czwartek, 14 lipca 2016, 8:20
Aktualizacja: 8:34
Autor: KSON
Jelenia Góra: „Oswajamy starość” : cykl działań aktywizujących osoby 60+
Fot. Ar4chiwum
Od sierpnia br. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Klubem Seniora i Wolontariusza uruchomi program „Oswoić starość”. Zwiększająca się populacja seniorów, w tym coraz częściej samotnych, a także ponad 4–letnie doświadczenia Sejmiku w zakresie aktywizacji i integracji osób starszych zadecydowały o przyznaniu środków finansowych na realizację tego projektu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt zakłada zaktywizowanie grupy seniorów w blokach tematycznych:
• Warsztaty pn. „Sprawny senior – oswajamy umysł”, podczas których uczestnicy poznają teoretyczne modele pomyślnego starzenia się a także praktyczne wskazania określonych metod dbałości i pobudzania sprawności umysłowej.
• Warsztaty pn. „Oswajamy samotność” przeznaczone dla osób, które cierpią po utracie najbliższych.
• Warsztaty edukacyjne pn. „Oswajamy finanse” w celu doskonalenia świadomości seniorów w zakresie możliwości bezpiecznego posługiwania się kartami płatniczymi a także zadbania o własną wiarygodność finansową.
• Warsztaty edukacyjne pn. „Oswajamy budżet” czyli, jak wiązać koniec z końcem w wydatkach domowych.
• Szkolenie „Animator grup senioralnych”, którego celem jest przygotowanie seniorów chętnych i gotowych do prowadzenia i animowania spotkań hobbystycznych i integracyjnych w środowiskach senioralnych.
• Spotkania hobbystyczno-tematyczne moderowane przez profesjonalnych animatorów w czterech blokach tematycznych: hobby, turystyka i rekreacja, sport i zdrowie, kultura i edukacja.

Głównym miejscem prowadzonych działań i zajęć będzie utworzona w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w ramach niniejszego projektu Kawiarenka Aktywnego Seniora.

Istotą projektu jest utrwalanie potencjału aktywności społecznej seniorów i szerokiego otwierania się seniorów na środowisko w celu poprawy jakości własnego życia.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym projekcie zainteresowanych seniorów zamieszkałych w Jeleniej Górze i w okolicznych miejscowościach.

Zgłoszenia do uczestnictwa w projekcie przyjmowane będą od 1 sierpnia br. Rekrutacja odbędzie się na podstawie ankiet i indywidualnych konsultacji. Informacji - osobiście w siedzibie KSON Jelenia Góra, Osiedle Robotnicze 47 A od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00 oraz telefonicznie 75 752 42 54, 75 752 31 83, e-mail: biuro@kson.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group