Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9022
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostra zemsta na oponach

Środa, 18 marca 2009, 12:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: Angela
Kilkunastu właścicieli samochodów zgłosiło straży miejskiej poprzecinanie opon w swoich pojazdach, które w miniony weekend stały przy ulicach Pijarskiej, Jeleniej i okolicznych. Przestępstwo może mieć związek z konfliktem sąsiedzkim.

Do zdarzenia miało dojść w miniony weekend w nocy z piątku na sobotę. W każdym ze zgłoszonych aut nieznany sprawca poprzecinał po cztery opony, kilka samochodów miało też powybijane przednie szyby. W sobotę rano z informacją o szkodzie do straży miejskiej zgłosiło się kilkanaście osób.

– Sprawa dotyczyła około 16 – 17 pojazdów – usłyszeliśmy od Jacka Winiarkiego, zastępcy komendanta straży miejskiej. – Jednak po przyjęciu tego zgłoszenia odesłaliśmy poszkodowanych na policję, która prowadzi takie sprawy. My natomiast zajęliśmy się wzmożonymi patrolami tych miejsc. W sobotę, jak i w kolejnych dniach prowadzone były tam wzmożone patrole łączone straży miejskiej i policji.

Jednak jak mówi rzecznik policji nadkom. Edyta Bagrowska, oficjalne zgłoszenie o szkodzie w tym dniu złożyło tylko sześć osób. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie dochodzeniowo-śledcze. Szkody jak na razie wycenione zostały na 1600 złotych.

W najbliższym czasie zostaną przesłuchani wszyscy, którzy mogą coś w te sprawie wiedzieć. Być może wtedy uda się ustalić sprawcę przestępstwa, który najprawdopodobniej stanie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group