Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8852
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostra jazda po sukces

Piątek, 16 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 16 czerwca 2006, 11:06
Autor: Arek
Jelenia Góra: Ostra jazda po sukces
Fot. Arek
Brawami, dyplomami i książkami nagrodzono na Uniwersytecie Wrocławskim laureatów olimpiad przedmiotowych. Wśród nich znaleźli się uczniowie z dwóch jeleniogórskich liceów: „Żeroma” i „Norwida”.

Andrzej Zając, jedyny olimpijczyk z II LO im. Norwida, przyznaje, że aby osiągnąć tak wysoki poziom w matematyce, uczył się nieprzerwanie od czwartej klasy podstawówki.
– Wysiłek się opłaca, ponieważ zyskuję dostęp do dobrej szkoły. Ponadto rozwiązywanie zadań daje mi przyjemność – dodaje.

W I LO im. Żeromskiego do finału dostało się sześć osób. Dla Darii Kotołowskiej, jednej z finalistów, teologia jest pasją i zamierza studiować na tym kierunku.
– Dlatego wystartowałam w olimpiadzie teologicznej – mówi. Etap centralny był dla niej bardzo trudny. – Tematem był „Dekalog w nauczania Jana Pawła II” trzeba było m. in. cytować całe zdania z wypowiedzi naszego papieża. Ale się udało – cieszy się licealistka.

Poza Darią do Wrocławia przyjechała ekipa z „Żeroma”: Ania Cichosz (misyjna olimpiada wiedzy o Afryce), Maciek Glinka (rosyjski), Krzysztof Mellem (fizyka) i Maciej Pietroń (matematyka). Z powodu choroby nie dojechał Bartłomiej Wasiuk (misyjna olimpiada wiedzy o Afryce).

Prócz uczniów uhonorowani dyplomami zostali także nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Wszystkim gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group