Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6488
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ostatnia przed wakacjami sesja Rady Powiatu

Piątek, 27 czerwca 2014, 8:17
Aktualizacja: Sobota, 28 czerwca 2014, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Ostatnia przed wakacjami sesja Rady Powiatu
Fot. Przemo
W czwartek (26.VI) odbyła się XLI sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego, na której radni przegłosowali m.in. uchwałę w sprawie przyznawania nagród i wyróżnień sportowcom i trenerom za wysokie wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej.

Ostatnia sesja przed wakacjami rozpoczęła się od przyjęcia sprawozdania z realizacji "Powiatowego Planu Działań na rzecz zatrudnienia na lata 2011-2014", za rok 2013. Dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy przedstawiła radnym stan zarejestrowanego bezrobocia, zaznaczyła przy tym, że znaczna część bezrobotnych to osoby z wykształceniem poniżej średniego, mające problem z przekwalifikowaniem się.

W kolejnym punkcie przegłosowano uchwałę ws. zasad przyznawania sportowcom i trenerom nagród oraz wyróżnień za wysokie wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej. Projekt po raz drugi trafił na sesję, gdyż pierwszą wersję zakwestionował wojewoda, ale wprowadzono wymagane zmiany i jednogłośnie projekt został zaakceptowany przez Radę Powiatu.

Podjęto również uchwałę ws. zmian w budżecie powiatu. Kolejna sesja odbędzie się we wrześniu lub, jeśli sytuacja będzie tego wymagać - pod koniec sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group