Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7491
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ośrodek Rehabilitacji Społecznej Niepełnosprawnych już działa

Poniedziałek, 24 marca 2014, 7:47
Aktualizacja: 8:01
Autor: Maja Kozłowska
Od 1. marca działa nowa forma wsparcia w jeleniogórskim Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych . To Ośrodek Rehabilitacji Społecznej Niepełnosprawnych. Placówka oferuje poradnictwo w zakresie medycyny, psychologii oraz pedagogiki opiekuńczej i resocjalizacji, ułatwiając osobom niepełnosprawnym rehabilitację zdrowotną, psychospołeczną i zawodową.

Zespół terapeutyczny ośrodka składa się ze specjalistów o wieloletnim doświadczeniu zawodowym w pracy z osobami niepełnosprawnymi – lekarza, psychologa, rehabilitanta, logopedy, pedagoga oraz biblioterapeuty. Pomoc medyczna lekarza internisty (poza NFZ) obejmuje poradnictwo medyczne w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny pracy, profilaktyki zdrowia i uzależnień, a także w uzyskiwaniu orzeczeń o niepełnosprawności.

Psycholog prowadzi psychoterapię oraz udziela konsultacji w zakresie nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, a także trudności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Podczas zajęć z rehabilitantem można uzyskać fachową poradę odnośnie diagnozy, wyboru jednostki rehabilitacyjnej oraz rehabilitacji w warunkach domowych.

Zajęcia logopedy obejmują terapię zaburzeń mowy, związanych z zaburzeniami słuchu, afazją, dysglasją, jąkaniem oraz naukę mowy krtaniowej, natomiast do zadań pedagoga należą: poradnictwo dla rodziców w zakresie problemów wychowawczych, wsparcie w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, diagnoza predyspozycji zawodowych i pomoc dorosłym w kształceniu ustawicznym.

Kolejną formą rehabilitacji społecznej, z której można skorzystać w ośrodku jest biblioterapia - praca nad trudnymi emocjami i przeżyciami poprzez obcowanie z literaturą piękną. Ta bardzo popularna nie tylko w Europie forma terapii również w Polsce zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością.

Usługi placówki przeznaczone są dla dorosłych osób niepełnosprawnych z powiatów: jeleniogórskiego, lubańskiego oraz kamiennogórskiego. Ośrodek czynny jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, rejestracja do specjalistów - pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 700 025.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
37
Coraz lepiej
19%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
35%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group