Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2548
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Ośmiolatek z „Siódemki” wyróżniony w Szczecinie

Niedziela, 7 lipca 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Manu
Kraj: Ośmiolatek z „Siódemki” wyróżniony w Szczecinie
Fot. WK
Piotr Kałuża ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze otrzymał wyróżnienie w trzynastej edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moje marzenia: małe i duże żagle na morzach i oceanach”. Konkurs przeprowadził Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

– Cały czas podkreślamy, jak ważna jest edukacja kulturalna, od kilku lat aktywnie działa na tym polu również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, promując powrót plastyki do szkół. Edukacja to również konkursy plastyczne. To szansa na doskonałą zabawę, a w przypadku wygranej czy wyróżnienia, jeszcze większa motywacja do plastycznych działań - mówił podczas uroczystego finału konkursu Andrzej Oryl, dyrektor MOK–u w Szczecinie.

W tegorocznej edycji, w której po raz pierwszy brały udział dzieci i młodzież z Niemiec, zadaniem uczestników było zilustrowanie marzeń o uprawianiu takich sportów jak żeglarstwo, wioślarstwo, pływanie; o chęci stania się w dorosłym życiu żeglarzem, marynarzem, albo kapitanem; czy też o rejsach na dalekich oceanach i bliskich rzekach i jeziorach, oraz o wielkich przygodach na małych i dużych żaglówkach.

To nie pierwsza praca plastyczna Piotra Kałuży, która znalazła uznanie na ogólnopolskich i regionalnych konkursach oraz prezentowana była na indywidualnych i grupowych wystawach w naszym mieście i okolicach. Jego rysunek został wytypowany również do wystawy 8. ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Inspirowane poezją”, przygotowanego przez MDK w Toruniu.

Uczeń jeleniogórskiej „Siódemki” zdobył także nagrodę główną Grand Prix w drugiej edycji konkursu „Tam gdzie ja, tam moja flaga”, zorganizowanego przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group