Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10020
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oskary z okazji 30–lecia

Niedziela, 27 maja 2018, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 12:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oskary z okazji 30–lecia
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się wczoraj (26.05) Gala z okazji 30–lecia Święta Matki, które z inicjatywy ks. Józefa Steca właśnie od tylu lat odbywa się w Cieplicach. Podczas uroczystości wręczono Oskary dla osób i organizacji wspierających wydarzenie, a w części artystycznej odbył się koncert pieśni patriotycznych.

Zwieńczeniem pierwszego z dwóch dni imprezy była uroczysta Gala, podczas której prezes Stowarzyszenia Święta Matki Zbigniew Ładziński wraz z wiceprezes Joanną Warchoł wręczyli części zasłużonych Oskary (pozostali otrzymają je dzisiaj podczas festynu). Wśród wyróżnionych w tym roku byli m.in. wiceminister edukacji Marzena Machałek, prezes Uzdrowiska Cieplice Roman Kulczycki czy prezes Jelenia Plast Jens Kroeger.

- Cieszymy się, że już 30 lat obchodzimy Święto Matki Ziemskiej. Jest to oddanie szacunku naszych matkom. Wiele firm i organizacji w tym uczestniczy – powiedział Zbigniew Ładziński, prezes stowarzyszenia dziękując wszystkim, którzy włączają się w organizację święta, i co ważne – robią to pro bono (bezpłatnie). - To ksiądz Józef Stec rozpoczął to święto i je pielęgnuje. Dzisiaj pomimo jego choroby, cały czas w różny sposób uczestniczy – podpowiada nam, przypomina. Dzięki Bogu - dzięki temu, że żyje tym Świętem Matki, to mniej myśli o chorobie – podkreślił Z. Ładziński, który serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjezdnych na niedzielne obchody.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert pieśni patriotycznych „Historia – pamięć – tożsamość” w wykonaniu Chóru Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego i Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - dyrygentem i solistą był Alan Urbanek, partie solowe wykonał też Grzegorz Cebulski.

W niedzielę mnóstwo atrakcji przez cały dzień. Rozpoczęcie o godz. 10:00 przy Pałacu Schaffgotschów, skąd Marsz Niepodległości przejdzie na plac kościelny przy ul. PCK. Szczegółowy program drugiego dnia Święta Matki na stronie: parafiambm.jgora.pl/programswietamatki2018.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
26
Nigdy
35%
Rzadko
35%
Czasami
15%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group