Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4431
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Osiłki pobili kierowcę MZK

Wtorek, 26 stycznia 2010, 9:11
Aktualizacja: 10:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Osiłki pobili kierowcę MZK
Fot. ....
Niebezpiecznie w porannych autobusach! Nasz Czytelnik był świadkiem pobicia przez bandę podpitych łobuzów kierowcy jednego z pojazdów. – Przydaliby się policjanci lub strażnicy miejscy w autobusie – pisze do nas jeleniogórzanin.

Pan Mirek zaczyna pracę o poranku i do Cieplic dojeżdża najczęściej pierwszą siódemką z Zabobrza. To, co się dzieje w pojeździe – wg słów Czytelnika – przechodzi ludzkie pojęcie.

– Zwykle na przystanku Podwale wsiada spora grupa pijanej i naćpanej młodzieży. Żądni dodatkowych wrażeń po całonocnej balandze w pobliskich mordowniach szaleją w autobusie. Pasażerowie są zaczepiani, wyzywani i prowokowani do bijatyki. Picie piwa, palenie papierosów i wulgarne krzyki to jest norma w czasie tej podróży – pisze pan Mirosław. - Kierowca nawet nie myśli o sprawdzeniu biletów i uspokojeniu towarzystwa, bo też chce żyć. Parę razy słyszałem jak zgłaszał problem przez radio i prosił o interwencję. Patrol nigdy nie przyjechał – dodaje.

Jednak to, co zdarzyło się w minioną niedzielę, woła o pomstę do nieba. – Porannym kursem z Zabobrza wcale nie dojechałem, bo „pasażerowie” pobili kierowcę. Za przystankiem koło "Biedronki" na Wolności grupa bandytów zagrodziła na całej szerokości ulicę i zatrzymała autobus. Napad jak na Dzikim Zachodzie. Wtargnęli do środka i jeden z nich uderzył pięścią w twarz kierowcę. Autobus dalej nie pojechał.

Czytelnik sugeruje, że spółka MZK powinna zawrzeć porozumienie z policją lub strażą miejską, aby podczas tych „pijanych” kursów stróż prawa pilnował porządku w środku pojazdu, który na pewien czas zmienia się w bandycką kibitkę.

Policja otrzymała anonimowe doniesienie o tym przypadku. O wcześniejszych incydentach nie było żadnych zgłoszeń - podkreśla podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Do sprawy wrócimy w najbliższym wydaniu tygodnika Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group