Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6643
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Osiem miesięcy pierwszej winnicy karkonoskiej ... w 259 sekund!

Poniedziałek, 15 października 2012, 14:06
Aktualizacja: 14:08
Autor: Angela
Region: Osiem miesięcy pierwszej winnicy karkonoskiej ... w 259 sekund!
Fot. –
3348 zdjęć wykonywanych codziennie przez 8 miesięcy składa się na film dokumentujący 8 miesięcy wegetacji w pierwszej winnicy karkonoskiej. Został on wykonany techniką poklatkową od lutego do września 2012 r. Kamera użyta w tym celu jest częścią projektu meteorologicznego, który jest prowadzony w Jagniątkowie. Aby uniknąć migotania obrazu do filmu użyto tylko zdjęć dziennych. W dolnej części widać upływający czas.

Realizator filmu Tomy M., zdradza kilka ciekawostek dotyczących powstawania filmu. Jedną z nich jest muzyka, która została stworzona przez polskiego artystę z Wrocławia podpisującego się LukHash. Jest to jeden na najpopularniejszych autorów muzyki elektronicznej tego gatunku. Swoje kompozycje umieszcza w serwisie Jamendo i udostępnia całkowicie za darmo do celów niekomercyjnych. Utwory nagrano z użyciem prawdziwych ośmiobitowców takich jak COMMODORE 64 oraz Nintendo Gameboy. Komponuje on głównie na rynek Japoński.

Drugą ciekawostką są rosnące na oczach widza dynie (po lewej stronie ujęcia), które zostaną skonsumowane w Jagniątkowskie Święto Dyni w najbliższą sobotę (20 października 2012). Organizatorzy serdecznie wszystkich na to święto zapraszają.

W filmie brakuje 6 dni ... od 28 sierpnia do 4 września. Dlaczego? - Po prostu ktoś... rzucając segregatorem na półkę wyłączył rejestrację zdjęć. Okres był wakacyjny i jakoś zostało to przeoczone... – wyjaśnia Tomy M., realizator filmu. - Obiecujemy że ciąg dalszy nastąpi – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group