Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6689
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Osiem i pół roku więzienia za strzały do rodziny

Środa, 24 marca 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Osiem i pół roku więzienia za strzały do rodziny
Fot. .....
Jan M., który 17 kwietnia ubiegłego roku zaatakował najbliższe sobie osoby i oddał do nich 10 strzałów z broni palnej, a następnie chciał popełnić samobójstwo, usłyszał niedawno wyrok jeleniogórskiego sądu.

55 – letni Jan M. przez lata znęcał się nad swoją córką i żoną. W ich domu, przy ulicy Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze wielokrotnie interweniowała policja. O konflikcie zrobiło się głośno, kiedy oprawca niemal nie pozbawił swoich bliskich życia.

- Jan M. działając z zamiarem pozbawienia życia swojej byłej żony Jadwigi M., córki Magdy M. i jej znajomego i Przemysława Sz. przy użyciu broni palnej oddał do tych osób łącznie dziesięć strzałów, przy czym siedem było oddanych z przerobionego pistoletu startowego, a trzy z broni gazowej. Szczęśliwie na skutek niepełnej sprawności broni, żaden z tych strzałów nie osiągnął celu, natomiast oskarżony spowodował obrażenia ciała u obu pokrzywdzonych kobiet samą bronią - mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu w Jeleniej Górze.

Wszystkie te obrażenia nie wymagały długiej hospitalizacji, niemniej jednak sam fakt oddawania strzałów z broni w niedużej odległości od osób pokrzywdzonych przy ich aktywnej próbie ucieczki i ukrywania się stanowi ewidentnie usiłowanie popełnienia zabójstwa, dlatego też pod takim zarzutem oskarżony stanął.
Bezpośrednio po zdarzeniu oskarżony próbował popełnić samobójstwo i strzelił sobie w głowę, ale kula mimo, że utkwiła w czaszce, nie spowodowała śmierci. Oskarżony przeżył – dodaje sędzia Wieja.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał, że oskarżony Jan M. dopuścił się wszystkich tych trzech usiłowań zabójstwa i orzekł za to karę ośmiu lat pozbawienia wolności. Ponadto za groźby karalne pozbawienia życia tych trzech osób przez zastrzelenie i nielegalne posiadanie broni, sąd orzekł wobec oskarżonego jeden rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności, wymierzając łącznie karę osiem lat i sześciu miesięcy więzienia.

Wyrok nie zdążył się uprawomocnić, a do sądu wpłynął już wniosek o uzasadnienie ze strony prokuratury. Nie wykluczone, że od wyroku odwołają się również sami poszkodowani, którzy występowali w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group