Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6668
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osiedlowy Dom Kultury dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 15:55
Aktualizacja: Czwartek, 13 stycznia 2011, 15:55
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj odbył się koncert w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu wspierający akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się zebrać 2 086,86 złotych. Podczas imprezy można było podziwiać występy jeleniogórskich zespołów zarówno muzycznych, jak i tanecznych.

W akcji Jurka Owsiaka na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi wzięły udział zespoły muzyczne: „Jeleniogórzanie”, „Agat”, „Marzenie”; solistki z estrady dziecięco-młodzieżowej: Julita Halama, Patrycja Skorupińska, Ewa Kobielska, Ida Kobielska, Paulina Telega, Agata Koksanowicz, Julia Byszkowska, Jagoda Maląg oraz Weronika Wojtunik. Wystąpiła również solistka Maryla Nowak.

Zespół „Jeleniogórzanie” występuje co roku w ODK podczas akcji Jurka Owsiaka. - Zaprezentowaliśmy sześć utworów. Moja autorska piosenka „Sudecka muzyka” jest o dziewczynach mieszkających w Sudetach, o ich śpiewie oraz o ziemiach jeleniogórskich i Karkonoszach – mówi Marian Zdybał, kierownik zespołu. Artyści wystąpili ostatnio na międzynarodowym festiwalu w Bogatyni, gdzie na 35 zespołów zdobyli trzecie miejsce.

Tańcem zaskoczyły widzów zespoły z Akademii Tańca Frydrych w Karpaczu („Gwiazdeczki”, „Groszki” oraz Zespół Tańca Nowoczesnego „PowerDance”). Nie zabrakło również pokazów tańca towarzyskiego. Zaprezentowały się dzieci w różnych grupach wiekowych i tanecznych. – Najmłodsza grupa taneczna to „Groszki”, dzieci tańczą w niej od roku i mają 4-5 latek, nieco starsze są „Gwiazdeczki” (od 6 do 8 lat) i tańczą już 3 lata. Wystąpiły również pary z Akademii Tańca Frydrych, które zaprezentowały taniec towarzyski, tańce latynoamerykańskie. Zaprezentowany został także taniec nowoczesny przez grupę dziewczyn, które tańczą już 5 lat i nazywają się „PowerDance” – powiedziała Aldona Mela, trenerka Akademii Tańca Frydrych w Karpaczu.

Charytatywny wieczór uświetnił również zespół wokalny „Agat”, składający się z 6 pań. - Zaśpiewałyśmy dwie piosenki świąteczne „Dzwonki sań” oraz „Jest taki dzień”, oraz utwory bardziej rozrywkowe m.in. „Bo miłość ta”, „Cygański żywot”. W zespole „Agat” śpiewam już 20 lat, także jestem tu najdłużej i od początku wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bez śpiewu po prostu nie możemy żyć – wyznała Ewa Chmielewska, z zespołu muzycznego „Agat”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jak 10-01-2011 17:01
Zespół "Marzenie" również po raz drugi bierze udział w akcji p. Jerzego Owsiaka. W O.D.K. równierz wystąlił zespół śpiewajac staropolskie kolędy , dziś zapomniane. Zespół istnieje dwa lata i w swoim dorobku zajął pierwsze miejsce w przeglądzie zespołow w Swiebodzicach oraz pierwsze miejsce w przeglądzie Zespolów w Myslakowicach , ponadto występuje na różnych spotkaniach. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group