Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 10712
Zalogowanych: 102
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Orzeł górował nad Chojnikiem

Poniedziałek, 30 marca 2015, 20:29
Aktualizacja: 23:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra/Cieplice: Orzeł górował nad Chojnikiem
Fot. Tomasz Raczyński
W pierwszym tegorocznym meczu piłkarskiej A–klasy cieplicki Chojnik uległ ekipie Orła Wojcieszów 0:3. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie.

Do przerwy przedostatni w tabeli Chojnik sprawiał pozytywne wrażenie tocząc wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem. W 33. minucie ciepliczanie mogli nawet pokusić się o gola, ale w przyczynach upadku Palewicza w polu karnym sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy Orła i nakazał grać dalej. Po zmianie stron przyjezdni coraz śmielej zapuszczali się pod bramkę Olczyka, w 54. minucie strzał seniora Skorupy obronił golkiper Chojnika, ale trzy minuty później był już bezradny. Co prawda strzał starszego Dominika Skorupy doskonale wybronił Olczyk, ale przy biernej postawie obrońców do pustej bramki piłkę dobił młodszy Skorupa. W 63. minucie padł kolejny gol dla gości, tym razem pięknym strzałem z woleja popisał się Lidtke. Na trzecie trafienie nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 70. minucie ładnym i, co najważniejsze dla wojcieszowian, skuteczny strzał oddał Skorupa senior. Ostatecznie Chojnik przegrał z Orłem 0:3 i nadal zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem 8 punktów. Drużyna z Wojcieszowa dzięki wygranej utrzymała ósmą lokatę (20 pkt.).

W następnej kolejce (12 kwietnia) Chojnik zagra w Janowicach Wielkich z miejscowymi Rudawami.

Chojnik Jelenia Góra – Orzeł Wojcieszów 0:3 (0:0)
Chojnik:
Olczyk – Kwiatkowski, Gurlaga, Okowiński, Babul, Palewicz, Michałek, Hutnik, Szymczak, Rzepecki, Modrzyk. Rezerwowi: Richter, D.Pietrzykowski, Sala, Rola, J.Pietrzykowski.
Orzeł: Załupka – Maciejczyk, Dominik Skorupa (1973), Dominik Skorupa (1997), Matwiejczyk, Dumicz, Sporny, Jakubiec, Lidtke, Pekas, Łuszczak. Rezerwowi: Larysz, Pikta, Sokołowski.

Widzów: 60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
618
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
 
Aktualności
Zaproszenie na Festiwal Światła w Cieplicach
 
Aktualności
W sobotę otwarcie kawiarni na Zabobrzu
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group