Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4525
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Orlik w Łomnicy uroczyście otwarty. Jest dostępny dla wszystkich

Sobota, 20 października 2012, 7:38
Aktualizacja: 19:04
Autor: Agrafka
Region: Orlik w Łomnicy uroczyście otwarty. Jest dostępny dla wszystkich
Fot. Grzegorz Truchanowicz
Ponad 800 tys. zł. kosztowała budowa orlika przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. To inwestycja w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. – Głównym założeniem było udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej, tym bardziej cieszymy się, że obiekt już służy nie tylko uczniom, ale również okolicznym mieszkańcom – powiedział Jarosław Speruda, wicedyrektor ZSzOI w Łomnicy. Obiekt uroczyście otwarto.

Projektantem tego kompleksu boisk sportowych była firma Amibud Cezary Ilnicki z Pieńska, a wykonawcą Usługi Transportowe BUD – ZIEM Stanisław Ochocki z Pszenna. Na kompleks składa się: boisko do piłki nożnej o wymiarach 30 m x 62 m z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko wielofunkcyjne – 19,1 m x 32,1 m z nawierzchnią poliuretanową. W ramach inwestycji wykonano również ogrodzenie, oświetlenie boisk oraz chodniki i ciągi komunikacyjne. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 814 514 zł, w tym: Samorząd Województwa - 260 tys. zł, Ministerstwo Sportu i Turystyki – 268 tys. zł oraz Gmina Mysłakowice – 286 514 zł.

- Wcześniej mieliśmy asfaltowe boiska, które były w takim stanie, że nie można było z nich korzystać. Dlatego bardzo cieszymy się, że w dwa miesiące powstał ten wspaniały obiekt. Jest tak duże zainteresowanie uprawianiem na nim sportów, że młodzież prosi o włączanie świateł, bo chcą grać np. w piłkę nożną również wieczorem – podkreślił Jarosław Speruda.

- Ponieważ przy szkole znajduje się wiele terenu zielonego mamy już kolejne pomysły, rozpoczęliśmy budowę trawiastego boiska do piłki nożnej, którego otwarcie planujemy na wiosnę 2013 r. Budujemy także bieżnię, przydałoby się też profesjonalne boisko lekkoatletyczne – mówił Jarosław Speruda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
968
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group