Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9768
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Orientuj się z aGdzie.to

Sobota, 30 maja 2020, 8:16
Aktualizacja: Niedziela, 31 maja 2020, 13:26
Autor: Sowa
Jelenia Góra: Orientuj się z aGdzie.to
Fot. Sowa
Szukacie dorośli pomysłu na rodzinną eskapadę? Nie wiecie jak na świeżym powietrzu wspólnie spędzić weekend albo zbliżający się Dzień Dziecka? Lubicie się orientować w terenie, albo poszukiwać punktów kontrolnych na podstawie mapy? Mam dla Was wspaniałą informację.

Odkryjcie razem Jelenią Górę. Autorzy inicjatywy społecznej projektu gry terenowej aGdzie.to zabiorą Was na fascynującą przygodę zgodnie z mottem “Myślisz, że znasz swoją okolicę?” Zatem zapraszam na niewymagający, kilkugodzinny spacer urokliwymi zakątkami Kotliny Jeleniogórskiej.

Aby w pełni uczestniczyć w wyzwaniu trzeba najpierw wejść na stronę aGdzie.to i w zakładce odkryj Jelenia Górę zapoznać się z zasadami uczestnictwa w projekcie. Macie do wyboru dwie wersje tras: klasyczną (20 km) i rodzinną (10 km). Nasza familia wybrała wersję rodzinną (zawierającą siedem punktów kontrolnych), aby zachęcić, a nie zniechęcić najmłodszych członków rodziny. Oczywiście wybór należy do Was. Potem drukujecie każdej osobie karty weryfikacyjne mapę, dzięki czemu będą pełnoprawnymi uczestnikami tej wyprawy. Zapisujcie hasła, które będą potrzebne na zakończenie. Pakujecie potrzebny ekwipunek i w drogę…

Nie chcę psuć zabawy (w grze terenowej aGdzie.to) w odkrywaniu urzekających miejsc, dlatego nie będę szczegółowo opisywał trasy. Punkty kontrolne odpowiednio oznakowane (zafoliowaną kartką i dodatkową taśmą biało-czerwoną) można zdobywać w dowolnej kolejności, dzięki czemu nikt nikomu nie narzuca miejsca rozpoczęcia/zakończenia tej pieszej wycieczki. Ten opis ma Państwa tylko zachęcić do aktywności fizycznej w formie gry terenowej.

Obszar wędrówki to planowana kiedyś dzielnica Centralna łącząca Jelenią Górą z Cieplicami. Od ulicy Wolności po Staniszów ze Słoneczną Doliną i z powrotem do uzdrowiska. Poruszamy się drogami polnymi i ścieżkami wykorzystując umiejętności poruszania się w terenie i nawigowania. Przydatna może się okazać mapa w naładowanym telefonie komórkowym. Osobiście polecam darmową aplikację ze strony Mapy.cz. Aby dodać emocji wyzwaniu warto wziąć ze sobą kompas. Dzieciaki będą miały frajdę, a także nauczą się przydatnych umiejętności. Z praktycznych wskazówek polecam wziąć plecaki i wygodne buty, pomocne także okażą się długopisy, koszulki foliowe i podkładki pod wydrukowane karty weryfikacyjne i mapy.

Ta propozycja jest skierowana do ambitnych familii, które lubią wyzwania. Wspólne pokonywanie trudności pozwoli Wam cieszyć się sobą w otoczeniu pięknych krajobrazów. Którą drogę albo ścieżkę wybrać? Dzieciaki będą zachwycone poszukiwaniem. Kompilacje wieloosiowych panoram w różnych kierunkach wokół Kotliny Jeleniogórskiej są wspaniałym przeżyciem dla wybrednych aktywnych turystów.

Dla zachęty przedstawiam fotogalerię z naszego rodzinnego przejścia. Dobrym miejscem startu/mety pieszej wycieczki jest parking samochodowy przy przystanku MZK „Ludowa”. W sumie zrobiliśmy trasę w cztery godziny nieznacznie przekraczając proponowany dystans. Gratuluję pomysłodawcom idei całego przedsięwzięcia. Gwarantuję Państwu prawdziwe odkrywanie magicznych miejsc i satysfakcję ze wspólnej zabawy. Spieszcie się Drodzy Czytelnicy, bo trasa jest ważna tylko do 28 czerwca 2020.

Miłej zabawy!

Twoja reakcja na artykuł?

18
75%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1032
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
 
Aktualności
NASA docenia naszych fotografów!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group