Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4509
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Orali na złote lemiesze, powozili na medal

Poniedziałek, 16 maja 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:51
Autor: Inga Sobucka i Henryk Kamyk
Na terenie "Szałasu" w Złotym Potoku odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Orki Konnej o "ZŁOTY LEMIESZ", III Amatorskie Zawody w Powożeniu, a także Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu oraz „Konikoniada”. Organizatorem rywalizacji był KJ "Jedenastka Izerska" z Zacisza.

Impreza ta skierowana jest nie tylko do miłośników koni, jeździectwa, hipoterapii, hodowców ale również do wszystkich, którzy kultywują nasze tradycje narodowe oraz tych, którzy lubią przyjemnie, na łonie natury spędzić czas wolny. Jak co roku organizatorzy mogli liczyć nie tylko na piękną, wiosenną pogodę, ale przede wszystkim na licznych gości i publiczność dopingującą zawodników.

Zawody rozpoczęły się od uroczystego powitania wszystkich zawodników, sędziów, gości oraz widzów. Pierwszą rozegraną konkurencją była orka konna w kategoriach: pojedynki i pary. Przed rozpoczęciem konkursu odbyła się parada zaprzęgów oraz pokaz różnych ras koni. Komisja konkursowa w składzie: Tadeusz Baranek; Józef Bram; Józef Urbaniak, oceniała nie tylko jakość i szybkość przeprowadzonej orki, ale także wygląd konia i oracza.

Sama konkurencja do łatwych nie należała, bo konie, jak to konie, nie zawsze chciały słuchać, a pracować tym bardziej. Uczestnicy orki otrzymali pamiątkowe lemiesze i nagrody ufundowane przez SKOK WSPÓLNOTA z Lubania, Polboto dealera John Deere, Agro-Part z Lubania, Starostwo Powiatowe, Burmistrza Leśnej, Custopol, Dolnośląską Izbę Rolniczą, Sklep jeździecki „Koniarz”. Nagrodzone zostały także konie, za swoją ciężką pracę otrzymały worek paszy.

W trakcie trwania konkursu orki odbyły się Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu (klasa L2 i L3). Natomiast w ramach majówki z konikiem polskim przeprowadzono próby dzielności klaczy i ogierów i "Konikoniadę"- ścieżka zręcznościowa dla koników polskich organizowaną przez Stajnię Joanny i Grzegorza Chyłek ze Stankowic. Imprezę zakończyły III Amatorskie Zawody w Powożeniu (I etap) w kategoriach: pojedynki i pary.

Organizatorzy zadbali również o widzów i dzieci przygotowując gry i zabawy, zamki dmuchane, przejazdy bryczką po okolicy, wystawę prac plastycznych dzieci niepełnosprawnych, stoisko ze sprzętem jeździeckim, pokaz sprzętu firmy John Deere, stoisko z ofertą SKOK WSPÓLNOTA z Lubania oraz obficie zaopatrzony bufet z daniem firmowym "Prosiak po zaciszańsku".

Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie: Janusz Lawin – ujeżdżenie; Błażej Czajka – powożenie; Paweł Stożek – Konikoniada. Organizatorzy składają podziękowania Wszystkim, którzy udzielili pomocy przy zorganizowaniu imprezy.

Zapraszamy na Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu, które odbędą się w dniu 10.07.2011 roku oraz na drugi etap III Amatorskich Zawodów w Powożeniu, które odbędą się w dniu 21.08. 2011 roku w Złotym Potoku.

WYNIKI:

VIII Międzynarodowy Turniej Orki Konnej

KATEGORIA: POJEDYNKI
1.Hanasz Artur koń Hancza
2.Tarazewicz Ryszard koń Bobo
KATEGORIA: PARY
1.Sinkowski Edward konie Kotuś i Nitka
2.Rebejko Zbigniew konie Diana i Blizard

III Amatorskie Zawody w Powożeniu

KATEGORIA: POJEDYNKI
1.Michał Jabłoński koń Ezyra
2.Józef Bram koń Lolek
3.Bartosz Nogacz koń Nadir
KATEGORIA: PARY
1.Sinkowski Edward konie Kotuś i Nitka
Zawody Towarzyskie w Ujeżdżeniu

KONKURS KLASA L2
Miejsce Zawodnik Koń Klub Stajnia
1 Małgorzata Walczak Drahma K.J. Jedenastka Izerska
2 Karolina Hryciuk Kanada K.J. Jedenastka Izerska
3 Katarzyna Olkuska Ikona Niezrzeszona
KONKURS KLASA L3
Miejsce Zawodnik Koń Klub Stajnia
1 Małgorzata Walczak Drahma K.J. Jedenastka Izerska
2 Karolina Hryciuk Kanada K.J. Jedenastka Izerska
3 Angelika Kosmala Evans Celestyn Rekowski Mirsk
3 Paweł Danieluk Bożydar Agroturystyka Wojciechów
"KONIKONIADA"
Miejsce Zawodnik Koń Klub Stajnia
1 Sebastian Będkowski Narnia Stajnia Krzysztof Dubiel
2 Joanna Chyłek Goya Stajnia Joanna i Grzegorz Chyłek
3 Joanna Chyłek Patyna Stajnia Joanna i Grzegorz Chyłek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group