Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4520
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Optymizm po spotkaniu w SP 7

Czwartek, 26 stycznia 2017, 7:44
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2017, 14:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Optymizm po spotkaniu w SP 7
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (24.01) w Szkole Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie Rady Pedagogicznej z radnymi Komisji Oświaty i Wychowania oraz przedstawicielami prezydenta. Głos zabrali również rodzice, a efektem spotkania jest poczucie zmniejszonego zagrożenia wygaszania „Siódemki”.

Nie wszystkim podobało się, że ujawniliśmy warianty dotyczące nowej sieci szkół w Jeleniej Górze, jednak ze strony rodziców płynie pozytywny odzew, bowiem obawiają się, że gdyby nie rozpowszechnienie tej informacji na naszych łamach, już na początkowym etapie tworzenia nowej siatki, mogłoby dojść w zaciszu do przeforsowania „preferowanych” w analizie SWOT opcji. Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała przyznał, że nad wariantami pracował 3-osobowy zespół urzędników, który miał mało czasu na przygotowanie. Padały również opinie, że projekt z analizą był skierowany jedynie do radnych, związków zawodowych i dyrektorów szkół - miał jedynie zapoczątkować dyskusję i nie był skierowany do opinii publicznej, co stało się dzięki mediom. Rodzice stanowczo podkreślali, że analiza pod wieloma względami była przygotowana krzywdząco dla „Siódemki” i dobrze się stało, że ujrzała „światło dzienne”, a od urzędników wymagają rzetelniejszego podejścia do sprawy.

Podczas zebrania społeczność SP 7 wypunktowała błędy i braki w analizie SWOT dotyczące ich szkoły. Przedstawili też swoje propozycje (widoczne w galerii), po czym rozpoczęła się dyskusja.

- Jestem jednym z tych, którzy proponowali przeniesienie szkoły nr 7 do tego budynku i przez te lata państwo rozwijaliście się i rozwijać będziecie dalej... (wypowiedź naczelnika przerwana oklaskami), natomiast nikt nie wiedział, że taka reforma nastąpi – mówił Paweł Domagała. Rodzice natychmiast odpowiedzieli, że reforma dotyczy likwidacji gimnazjów, a nie podstawówek, co w późniejszych głosach potwierdzali również Leszek Wrotniewski, Józef Rypiński i Ireneusz Łojek zapewniając, że nawet gdyby znalazła się większość radnych do likwidacji SP 7, to ich zdaniem zablokuje to Dolnośląski Kurator Oświaty, bez którego pozytywnej opinii nie będzie można wcielić w życie nowej sieci szkół. Dla uspokojenia zainteresowanych istotną deklaracją mogą być też głosy pozostałych radnych, m.in. Alicja Dusińska, i Konrad Sikora przyznali nam, że nie widzą powodów dla zamykania „Siódemki”, a biorąc pod uwagę rozkład sił w Radzie Miejskiej daje to kolejne nadzieje na uratowanie szkoły przy ul. Sudeckiej.

Rodzice bardzo pochlebnie wypowiadali się na temat grona nauczycielskiego „Siódemki”, są bardzo zadowoleni z efektów nauczania ich dzieci i poczucia bezpieczeństwa, a jednym z wielu przykładów była sytuacja, w której rodzic przyjechał odebrać swoje dziecko po zajęciach dodatkowych, jednak spotkał się z prośbą o jeszcze jedną godzinę na kolejne zajęcia, gdyż dziecku tak dobrze jest w tej szkole.

Jak przekazała nam Anna Ragiel, posiedzenie Komisji Oświaty i Wychowania odbędzie się dzień wcześniej niż planowano, a więc 30 stycznia o godz. 9:00 w sali obrad jeleniogórskiego Ratusza. Będzie to jedynie opinia komisji stałej Rady Miejskiej, którą 7 lutego radni podczas sesji wezmą pod uwagę. To właśnie wtedy radni podejmą uchwałę intencyjną w sprawie nowej sieci szkół, którą następnie w ciągu 21 dni zaopiniuje Dolnośląski Kurator Oświaty, a ostateczna uchwała będzie podjęta w marcu br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group