Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6132
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Opłatkowe spotkanie integracyjne

Niedziela, 21 stycznia 2018, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2018, 7:40
Autor: WAC
Mysłakowice: Opłatkowe spotkanie integracyjne
Fot. WAC
Już po raz dziewiętnasty w Mysłakowicach na spotkaniu opłatkowym zebrali się wczoraj (20 stycznia) niepełnosprawni oraz przedstawiciele organizacji działających na ich rzecz z powiatu jeleniogórskiego.

Spotkanie rozpoczęło się okolicznościową mszą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach, odprawioną po przewodnictwem biskupa legnickiego Marka Mendyka. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury.

W tym liczącym ponad 230 osób gronie nie zabrakło pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z: Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskie Poręby. W uroczystości brali również: członkowie grupujących niepełnosprawnych m.in. Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoskiego Klubu Amazonek, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Grupy „Niezapominajki” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Zakładów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach.

Wśród oficjalnych gości byli: posłanka Zofia Czernow, senator Krzysztof Mróz, starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta i radny wojewódzki Marek Obrębalski oraz liczne grono lokalnych samorządowców.

Artystycznie imprezę uświetniły przedszkolaki z Mysłakowic, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy oraz pensjonariusze DPS z Nielestna.

Wśród wielu życzeń jakie składano sobie podczas imprezy, oprócz tradycyjnego zdrowia i pomyślności życzono sobie, aby wszyscy obecni spotkali się za rok na dwudziestym jubileuszowym „opłatku” w Mysłakowicach. Należy przypomnieć, że to właśnie w tej gminie narodziła się idea tego typu spotkań w regionie, które teraz odbywają się w wielu innych miastach i gminach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group