Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10544
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Opłatkowe spotkanie integracyjne

Niedziela, 21 stycznia 2018, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2018, 7:40
Autor: WAC
Mysłakowice: Opłatkowe spotkanie integracyjne
Fot. WAC
Już po raz dziewiętnasty w Mysłakowicach na spotkaniu opłatkowym zebrali się wczoraj (20 stycznia) niepełnosprawni oraz przedstawiciele organizacji działających na ich rzecz z powiatu jeleniogórskiego.

Spotkanie rozpoczęło się okolicznościową mszą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach, odprawioną po przewodnictwem biskupa legnickiego Marka Mendyka. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury.

W tym liczącym ponad 230 osób gronie nie zabrakło pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z: Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskie Poręby. W uroczystości brali również: członkowie grupujących niepełnosprawnych m.in. Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoskiego Klubu Amazonek, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Grupy „Niezapominajki” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Zakładów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach.

Wśród oficjalnych gości byli: posłanka Zofia Czernow, senator Krzysztof Mróz, starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta i radny wojewódzki Marek Obrębalski oraz liczne grono lokalnych samorządowców.

Artystycznie imprezę uświetniły przedszkolaki z Mysłakowic, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy oraz pensjonariusze DPS z Nielestna.

Wśród wielu życzeń jakie składano sobie podczas imprezy, oprócz tradycyjnego zdrowia i pomyślności życzono sobie, aby wszyscy obecni spotkali się za rok na dwudziestym jubileuszowym „opłatku” w Mysłakowicach. Należy przypomnieć, że to właśnie w tej gminie narodziła się idea tego typu spotkań w regionie, które teraz odbywają się w wielu innych miastach i gminach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
754
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group