Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4717
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Opłatek niepełnosprawnych

Niedziela, 12 stycznia 2020, 6:01
Aktualizacja: Czwartek, 30 stycznia 2020, 20:12
Autor: WAC
Mysłakowice: Opłatek niepełnosprawnych
Fot. WAC
To jedno z najstarszych w regionie jeleniogórskim spotkań świątecznych dla osób niepełnosprawnych. Wczoraj (11.01) w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach już po raz 21. odbyło się Opłatkowe Spotkanie Noworoczne Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Jeleniogórskiego.

Odbywająca się zawsze w styczniu impreza tradycyjnie gromadzi pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, stowarzyszeń osób dotkniętych różnymi schorzeniami oraz organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu jeleniogórskiego.

Organizatorami spotkania, współfinansowanego ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze oraz sponsorów byli: Gmina Mysłakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach, Ochotniczy Hufiec Pracy w Mysłakowicach oraz Stowarzyszenie Senior.

W tym roku w gościnne progi GOK – u zawitało aż 280 osób, reprezentujących 21 organizacji. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele: DPS – ów z Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskiej Poręby oraz Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” , Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoskiego Klubu Amazonek, Stowarzyszenia Amazonek z Mysłakowic, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Grupy „Niezapominajki” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Zakładów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach. W licznym gronie zaproszonych gości znaleźli się posłanka Zofia Czernow, senator Krzysztof Mróz, wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Marek Obrębalski oraz starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski oraz biskup pomocniczy diecezji legnickiej ks. Marek Mendyk.

Pomysłodawcą spotkań niepełnosprawnych w Mysłakowicach był śp. ks. Tadeusz Grabiak – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Pierwsze odbywały się na parafii, a kolejne były w GOK – u, w szkole. Od 15 lat w organizacji imprezy wspomaga nas Starostwo Powiatowe. Podczas spotkań nagradzamy tradycyjnie tytułami "Człowieka dobrego serca" osoby lub firmy, które mocno wspierają środowisko niepełnosprawnych i pomagają nam przy organizacji spotkań. W tym roku w tym gronie jest m.in. Zbigniew Ładziński, senator Krzysztof Mróz, posłanka Zofia Czernow, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska oraz radni z gminy Mysłakowice.

W programie artystycznym wystąpiła schola z parafii w Sosnówce oraz teatr młodzieżowy z Karpnik. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem oraz życzeń zdrowia i spotkania na kolejnej imprezie za rok.

Obecni podkreślali, że coroczne spotkania są bardzo ważnym wydarzeniem dla ich organizacji.

Jest to dobra okazja do podsumowania minionego roku oraz rozpoczęcia nowego w atmosferze sympatii wielu osób i instytucji, które nas wspierają – mówi kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach Witold Musiałowski. - Bardzo ważne jest też to, że wcześniej uczestniczyliśmy w mszy świętej w Mysłakowicach, przez co nasze uczestnitwo w imprezie ma też wymiar duchowy. Dla uczestników naszego WTZ udział w spotkaniu to duże przeżycie, możliwość spotkania i z innymi osobami niepełnosprawnymi, z ludźmi życzliwymi - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

19
61%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group