Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6298
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Opłatek Ekumeniczny w Cieplicach

Wtorek, 16 grudnia 2014, 7:55
Aktualizacja: Środa, 17 grudnia 2014, 9:07
Autor: AP
Jelenia Góra: Opłatek Ekumeniczny w Cieplicach
Fot. AP
Na Placu Piastowskim przed budynkiem Politechniki Wrocławskiej Stowarzyszenie Miłośników Cieplic po raz XIV zorganizowało Opłatek Ekumeniczny. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców i kuracjuszy.

Opłatek rozpoczął się od przywitania wszystkich obecnych przez Alicję Szklarską. Następnie, w krótkim programie wystąpiły dzieci z przedszkola nr 10, 14 i Zaczarowanego Parasola, prezentując kolędy i pastorałki.

Po występach rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości. Księża z pięciu wyznań znajdujących się w Cieplicach, wygłosili Słowo Boże i w myśl zasad Ekumenizmu udzielili błogosławieństwa wszystkim znajdującym się na placu oraz poświęcili opłatki, którymi dzielili się z wiernymi. Bożego Błogosławieństwa udzielił ks. Józef Stec z parafii Matki Bożej Miłosierdzia. - Niech to dzisiejsze wydarzenie będzie również dobrym początkiem zwiastującym dobre, zgodne rządy naszym lokalnym politykom – mówił ks. Józef Stec.
Następnie członkowie Stowarzyszenia Miłośników Cieplic rozdali opłatek, którym obecni na placu łamali się składając sobie życzenia.

Po życzeniach wierni chętnie skorzystali z ciepłego poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Gorący barszcz, bigos, krokiety i ciasto rozgrzały nawet najbardziej zziębniętych.

- Występ maluszków, zaśpiewana wspólnie kolęda, i składanie życzeń świąteczno-noworocznych łamiąc się opłatkiem było bardzo wzruszające - zgodnym chórem mówiły mieszkanki Cieplic.

Na spotkanie z mieszkańcami przybyli m.in.: posłanki na Sejm RP: Zofia Czernow i Marzena Machałek, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, przewodniczący Rady Miasta Leszek Wrotniewski, radni Rady Miasta i Rady Cieplic oraz duchowieństwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group