Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 4638
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Operowo w dwóch pałacach

Sobota, 5 lutego 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Operowo w dwóch pałacach
Fot. Archiwum/tejo
Dzisiaj (5 lutego) salę balową Pałacu w Wojanowie i jutro (6 lutego) w pałacu Paulinum w całości wypełni muzyka operowa w wykonaniu solistów Międzynarodowego Zespołu Letniej Festiwalowej Opery Karkonoskiej. Organizatorem rewelacyjnie zapowiadających się obydwu koncertów, które wyreżyserowała Małgorzata Mierczak, jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Wstęp wolny.

Piotr Czajkowski, Michaił Glinka, Siergiej Rachmaninow, „Podmoskiewskie Romanse”, „Ludowe Czastuszki” i inne perły rosyjskiej muzyki operowej zaprezentowane zostaną dziś (sobota) o godzinie 17.00 w Pałacu w Wojanowie w koncercie „Karnawał z rosyjską muzyką operową”. Program tego wieczoru jest złożony z ulubionych arii i duetów operowych.

Z kolei jutro (niedziela) w sali Pałacu Paulinum o godzinie 17.00 podczas koncertu „Karnawał z włoską muzyką operową” będzie można usłyszeć arie i duety z oper Giacomo Pucciniego, Gioachino Rossiniego i Giuseppe Verdiego oraz pieśni włoskie, które z pewnością staną się balsamem dla duszy koneserów muzyki klasycznej.

Wykonawcami obydwu koncertów są soliści Międzynarodowego Zespołu Letniej Festiwalowej Opery Karkonoskiej w składzie: Elena Lantuchova-Lukaszejko (sopran) z Białorusi, Julia Lenstman (sopran dramatyczny), Marija Kondrativa (mezzosopran) z Estonii, Marija Simakova, Maria Zalevskaya (soprany), Alexandra Utkina (mezzosopran) z Rosji, Viktor Aptalikov (tenor), Michail Bokov (bas) z Rosji, Azmat Tsaliti (baryton), Xie Zhi Hual (tenor) i Zhong Zhiyi (baryton) z Chin. Solistom będzie akompaniował Jaan Knap.

Prowadzenia, kierownictwa muzycznego i aranżacji występu solistów podjęła się pochodząca z Karpacza sopranistka-doktorantka Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu Małgorzata Mierczak. Debiutowała w Operze Śląskiej, a dziś śpiewa w Salzburgu i na scenach austriackich, włoskich i niemieckich. Jest córką Jana Mierczaka (1930-1990), pedagoga szkoły sanatoryjnej „Zarzecze” w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu. Urodzona w Lublinie, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Karpaczu i Akademii Muzycznej w Sofii, przez dwadzieścia lat mieszkała w Karpaczu. Choć na stałe mieszka w Salzburgu w Austrii, do dziś dnia ma swoje mieszkanie w Karpaczu z widokiem na Śnieżkę.

Na zapowiadane koncerty wstęp jest bezpłatny. Dodatkowo, pałac w Wojanowie zaprasza do Restauracji Szmaragdowej na specjały kuchni rosyjskiej i włoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group