Zalogowanych: 14

Karpacz: OOM: Gospodynie zaliczyły falstart

Poniedziałek, 18 lipca 2016, 22:52
Aktualizacja: 23:16
Pierwszy dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt, który zainaugurowano dzisiaj (18.07) w hali przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, sprawił, że w kolejnych spotkaniach Dolnoślązaczki będą musiały zwyciężyć, by myśleć o awansie do strefy medalowej.

Już o godz. 10:00 do rywalizacji przystąpiły dziewczyny z Kujawsko-pomorskiego i Śląskiego. Do przerwy niespodziewanie Ślązaczki przegrywały różnicą czterech bramek (8:12), ale po zmianie stron zdeklasowały rywalki wygrwając ostatecznie 26:17.

Śląskie – Kujawsko-pomorskie 26:17 (8:12)
Śląskie:
Zorychta – Iwanowicz 12, Bula 7, Stuchlik 2, Matuszczyk 2, Skubacz 2, Jambor 1, Bentkowska, Bylewska, Sobańska, Gryszka, Ciaś, Wolny, Wieczorek, Suda, Cieślik. Trener: Agnieszka Płomińska.
Kujawsko-pomorskie: Gocolińska – Brózda 5, Szarek 3, Gajtkowska 3, Grabińska 2, Kowalkowska 2, Panter 2, Zygarlicka, Macikowska, Klimek, Kryger, Krajewska, Kuraśkiewicz, Sobiesińska, Jarocka, Donarska. Trener: Katarzyna Brózda.
Widzów: 80.

W drugim spotkaniu porannej sesji Pomorskie walczyło z Małopolskim. Już na początku meczu faworytki wypracowały sobie przewagę, którą z każdą minutą powiększały, by na przerwę zejść przy stanie 19:14. Po zmianie stron dziewczyny z Pomorza nie zwolniły tempa i wygrały ostatecznie 35:24.

Pomorskie – Małopolskie 35:24 (19:14)
Pomorskie:
Gzik – Bochniak 6, Guziewicz 6, Kupc 5, Welland 5, Witkowska 4, Borowska 3, Mielewczyk 1, Chabowska 1, Lul 1, Głębocka 1, Petroll 1, Solińska 1, Brzózy, Reszka, Nikiel. Trener: Mariusz Balawejder.
Małopolskie: Jałowicka 11, Chajdecka 3, Radowiecka 3, Siwek 2, Bochaczyk 2, Barczyk 1, Kucajda 1, Chronowska 1, Sidor, Wróbel, Domagała, Sołościuk, Tabor, Kubacka, Matoga, Madejska. Trener: Wojciech Miodoński.
Widzów: 40.

Po przerwie obiadowej przyszedł czas na ceremonię otwarcia turnieju w Karpaczu, w ramach 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tradycyjnie, nie zabrakło hymnu państwowego, ślubowania złożonego przez przedstawicielkę zawodniczek (Maję Wrotniewską z KPR-u Jelenia Góra), przedstawiciela sędziów, a także wystąpień zaproszonych gości i organizatorów, w tym dyrektorkę szkoły Bogusławę Kozłowską, wiceburmistrz Karpacza Kamilę Cyganek oraz przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, a zarazem członka zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej – Jana Biłyka. W finałowym turnieju bierze udział 8 województw, w tym Dolnośląskie, które rozpoczęło swój pierwszy mecz po zakończeniu ceremonii.

Od pierwszych minut przewagę wypracowały sobie zawodniczki z Wielkopolski, ale gospodynie nie odpuszczały i od stanu 8:11 zagrały doskonały fragment, bowiem rozkręciła się nadzieja dolnośląskiej piłki ręcznej – Nikola Szczepanik ze Świebodzina. Podopieczne Anny Siekaniec wyszły na prowadzenie 13:12, jednak do przerwy był remis 14:14. Po zmianie stron Wielkopolanki przez dłuższy czas utrzymywały 2-, 3-bramkowe prowadzenie, a na niespełna 4 minuty przed końcem odskoczyły na 26:21 i wydawało się, że to koniec emocji dla miejscowych kibiców. Ku zaskoczeniu zgromadzonych Szczepanik i Jaroniewska poderwały zespół do walki i na minutę przed końcową syreną było jedynie 26:25. Jak się okazało, więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które wygrały ostatecznie różnicą dwóch bramek. Z bardzo dobrej strony w tym mecuz pokazała się 14-letnia Natalia Filończuk (KPR Jelenia Góra/SMS Karpacz), która z powodu urazu wchodziła tylko na rzuty karne i czterokrotnie wychodziła z pojedynku jeden na jeden zwycięsko.

Dolnośląskie – Wielkopolskie 26:28 (14:14)
Dolnośląskie:
Drzemicka, Filończuk – Szczepanik 10, Jaroniewska 4, Sośnicka 4, Ćwiklińska 4, Kawiarowska 3, M. Wrotniewska 1, Kozioł, Izdebna, Włodarczyk, Karpiel, Twardowska, Gawron, Hercuń. Trener: Anna Siekaniec.
Wielkopolskie: Wilkosz – Ochocka 10, Zimoch 7, Gajewska 4, Paluch 3, Dolacińska 2, Bednarek 1, Pudlewicz 1, Gola, Balcerek, Rybicka, Nowakowska. Trener: Robert Popek.
Widzów: 120.

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia turnieju Podkarpackie dostało srogie lanie od Mazowieckiego. Już do przerwy szczypiornistki ze stolicy i okolic prowadziły 13:7, a po zmianie stron znacznie powiększyły przewagę wygrywając 29:12.

Podkarpackie – Mazowieckie 12:29 (7:13)
Podkarpackie:
Kulpa – Dębiak 6, Sas 2, Malik 2, Rembisz 1, Śliwka 1, Żelazny, Pacyna, Tereszak, Mytych, Wojtaszek, Kruczkiewicz, Bieleń, Staroń. Trener: Halina Puzio.
Mazowieckie: Ciąćka – Buczkowska 5, Baran 4, Łabińska 4, Kaczor 3, Barańska 2, Janowska 2, Zagrajek 2, Dworniczuk 2, Idziak 1, Cichocka 1, Cieślak 1, Popis, Kociszewska, Ziółkowska. Trener: Grzegorz Ankiewicz.
Widzów: 50.

Program drugiego dnia turnieju (19.07, mecze w hali ZSP przy ul. Gimnazjalnej 7 w Karpaczu):
10:00 - Małopolskie – Śląskie
12:00 - Kujawsko-pomorskie – Pomorskie
15:00 - Mazowieckie – Wielkopolskie
17:00 – Dolnośląskie – Podkarpackie