Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7701
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Białystok: Oliwia Socha z medalem Mistrzostw Polski!

Wtorek, 16 czerwca 2015, 15:05
Aktualizacja: 15:16
Autor: MDvR
Białystok: Oliwia Socha z medalem Mistrzostw Polski!
Fot. użyczone
W dniach 12–14 czerwca obywały się w Białymstoku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w badmintonie. Przez trzy dni najlepsi zawodnicy w kategorii junior młodszy walczyli o najwyższe laury w Polsce i miano mistrza Polski.

Zawody, w których uczestniczyli jeleniogórscy zawodnicy w składzie Oliwia Socha, Piotr Gajda oraz Kamil Słupek zakończyły się ogromnym sukcesem i wywalczeniem brązu Oliwi, która drugi rok z rzędu melduje się na pudle. Na OOM wystąpili również zawodnicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J.I. Sztaudyngera ze Szklarskiej Poręby na co dzień trenujący pod okiem Adam Słomki i Sławomira Kowalskiego w składzie: Jagoda Goldwasser (UKS 2 Sobótka), Rafał Jakiel (UKS Smecz Bogatynia) oraz Paweł Kopański (UKS Start Widełka).

- Brązowy medal bardzo cieszy, tym bardziej, że Oliwia przez cały sezon walczyła z kontuzją pleców i jej występ do końca stał pod znakiem zapytania. Tak naprawdę Oliwia do regularnych treningów wróciła dopiero na początku maja dlatego z tego medalu cieszymy się podwójnie. Cieszę się również ze srebra Pawła Kopańskiego, na co dzień ucznia ZSOiMS, który w parze z Patrykiem Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba) zdobyli srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski - skomentował występ trener Adam Słomka.

Łzy radości nie kryła również sam Oliwia - Cieszę się niezmiernie z medalu, bo wiem ile mnie to kosztowało i jak bardzo chciałam zagrać jak najlepiej. Gorąco dziękuję trenerom Adamowi Słomce za wiarę i przygotowanie taktyczne. W szczególności dziękuje drugiemu trenerowi Sławomirowi Kowalskiemu, który postawił mnie na nogi, za rehabilitację, ćwiczenia i odnowę biologiczną bo wiem ile włożył w to serca, abym mogła wystąpić na najważniejszej dla siebie imprezie w roku.

- Tak jak w poprzednim sezonie, tak i w tym medal Oliwi Sochy kończy długi i obfity w medale sezon 2014/2015 dla jeleniogórskiego badmintona. Przed zawodnikami kilka tygodni przerwy i zaczniemy przygotowania do kolejnego miejmy nadzieje udanego sezonu 20015/2016 - dodał na koniec trener Adam Słomka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group