Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8854
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Olimpijski awans Angeli Mruk

Środa, 20 stycznia 2010, 8:52
Aktualizacja: 16:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Olimpijski awans Angeli Mruk
Fot. .....
Czwórka uczniów z województw dolnośląskiego i opolskiego dostała się na najwyższy szczebel Olimpiady Hotelarskiej i zmierzy się z najlepszymi uczniami szkół hotelarskich w kraju – to wyniki okręgowego etapu olimpiady, która w tym roku odbyła się w jeleniogórskim „Ekonomie”. Wśród zwycięskiej grupy znalazła się jeleniogórska uczennica, Angela Mruk.

W okręgowym etapie Olimpiady Hotelarskiej wzięło udział ponad 110 szkół z całej Polski, po dwóch uczestników z każdej ze szkół. Łącznie było więc ponad 220 uczniów. Tylko 34 osoby, które uzyskały najlepsze wyniki zakwalifikowały się do etapu centralnego. Czwórka to uczniowie szkół z województw dolnośląskiego i opolskiego. Przepustkę do etapu okręgowego wywalczyła sobie m.in. uczennica trzeciej klasy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, Angela Mruk. Jaki jest przepis na sukces?

- Ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do postawionego celu. Do etapu okręgowego przygotowywałam się około dwóch miesięcy, kosztowało mnie to sporo pracy, ale było warto. Przede mną etap centralny. Czeka mnie więc sporo wyzwań, przeglądnę wszystkie dostępne czasopisma z hotelarstwa, będę rozwiązywać testy. Poświęcę na to całe ferie. Liczę na to, że uda mi się wejść do pierwszej piętnastki, wtedy zostanę zwolniona z egzaminu zawodowego i za rok będę miała spokojną głowę – mówi Angela Mruk.

Pozostali uczestnicy, którzy zmierzą się z najlepszymi to uczennica z Legnicy oraz dwóch uczniów ze szkoły z Ludowa Polskiego z województwa dolnośląskiego. Poziom tegorocznego etapu okręgowego zarówno uczestnicy, jak i nauczyciele ocenili na bardzo wysoki.

– Uczestnicy musieli posiadać sporą wiedzę ponadprogramową z organizacji pracy hotelarstwa, marketingu, usług hotelarskich, obsługi konsumentów i innych dziedzin związanych z hotelarstwa, często musieli ją zdobywać z internetu, prasy branżowej czy opracowań zagranicznych – mówi Barbara Cymańska-Garbowska, sekretarz okręgowego etapu tegorocznej Wiedzy Hotelarskiej.

Tym większy sukces jeleniogórskiej uczennicy i szkoły. Etap centralny Wiedzy Hotelarskiej odbędzie się 14 – 15 kwietnia w Kołobrzegu. Uczestnikom życzymy powodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group