Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7044
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Olimpiady specjalne. Bezgraniczna wdzięczność Duńczyków

Piątek, 17 września 2010, 20:37
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 10:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Olimpiady specjalne. Bezgraniczna wdzięczność Duńczyków
Fot. KC
Prezentacja duńskiej ekipy, która jutro wyjeżdża do Warszawy na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, była dziś głównym wydarzeniem południa na placu Ratuszowym. Pełna radości ceremonia połączona z pokazowym meczem w badmintona zainteresowała sporą grupę mieszkańców.

W Rynku już przed godz. 18 zrobiło się czerwono od duńskich dresów, w które ubranych było 43 reprezentantów Danii. Goście od środy przebywają w Jeleniej Górze, która udzieliła im gościny, kiedy okazało się, że z powodu rezygnacji sponsorów igrzysk ze wparcia, zakwaterowanie ekipy duńskiej stanęło pod znakiem zapytania. Pomogło miasto oraz ambasadorka Igrzysk, Mistrzyni Świata w MTB Maja Włoszczowska, która przekazała na ten cel nagrodę otrzymaną od władz w uznaniu zdobycia złota w MTB.

Duńczycy mieszkali w hotelu Baron. Bardzo sobie pobyt w Jeleniej Górze chwalili. I – jak powiedzieli – żal im będzie jutro odjeżdżać. Dziś w Rynku pojawiła się Maja Włoszczowska. Do Duńczyków wyszedł prezydent Marek Obrębalski i życzył gościom samych sukcesów podczas zaczynających się jutro igrzysk. Zawodnicy – wyczytywani przez swoją rodaczkę – kolejno wchodzili na scenę. Byli wśród nich piłkarki nożne, lekkoatleci oraz badmintoniści.

M. Włoszczowska osobiście przywitała każdego z niepełnosprawnych sportowców i wręczała pamiątkowe gadżety. – Spędzę tydzień w Warszawie, będę kibicowała wszystkim drużynom, ale wam szczególnie – powiedziała. Nie brakło głosów, że zawodnicy z Danii po części będą reprezentować… Jelenią Górę, bo bardzo polubili nasze miasto i mieszkańców. Całą ceremonię fotografowali i filmowali. Na koniec rozegrali pokazowe partie badmintona na boisku specjalnie urządzonym blisko ratusza. Przeciwnikami Duńczyków byli zawodnicy klubu Chojnik z Sobieszowa.

– Przyjęcie Duńczyków było wyczynem – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta. – Do końca nie było wiadomo, gdzie będą spać, a decyzję o ich przyjęciu podjęliśmy w ostatniej chwili. Warto było, bo wdzięczność gości nie miała granic. – Zaprosiliśmy ich na wycieczkę po regionie, mieli także czas na treningi i spacery po mieście. Na szczęście dopisała pogoda – dodał wiceszef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1006
Tak
58%
Nie
34%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group