Prezentacja duńskiej ekipy, która jutro wyjeżdża do Warszawy na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, była dziś głównym wydarzeniem południa na placu Ratuszowym. Pełna radości ceremonia połączona z pokazowym meczem w badmintona zainteresowała sporą grupę mieszkańców.
reklamy
W Rynku już przed godz. 18 zrobiło się czerwono od duńskich dresów, w które ubranych było 43 reprezentantów Danii. Goście od środy przebywają w Jeleniej Górze, która udzieliła im gościny, kiedy okazało się, że z powodu rezygnacji sponsorów igrzysk ze wparcia, zakwaterowanie ekipy duńskiej stanęło pod znakiem zapytania. Pomogło miasto oraz ambasadorka Igrzysk, Mistrzyni Świata w MTB Maja Włoszczowska, która przekazała na ten cel nagrodę otrzymaną od władz w uznaniu zdobycia złota w MTB.
Duńczycy mieszkali w hotelu Baron. Bardzo sobie pobyt w Jeleniej Górze chwalili. I – jak powiedzieli – żal im będzie jutro odjeżdżać. Dziś w Rynku pojawiła się Maja Włoszczowska. Do Duńczyków wyszedł prezydent Marek Obrębalski i życzył gościom samych sukcesów podczas zaczynających się jutro igrzysk. Zawodnicy – wyczytywani przez swoją rodaczkę – kolejno wchodzili na scenę. Byli wśród nich piłkarki nożne, lekkoatleci oraz badmintoniści.
M. Włoszczowska osobiście przywitała każdego z niepełnosprawnych sportowców i wręczała pamiątkowe gadżety. – Spędzę tydzień w Warszawie, będę kibicowała wszystkim drużynom, ale wam szczególnie – powiedziała. Nie brakło głosów, że zawodnicy z Danii po części będą reprezentować… Jelenią Górę, bo bardzo polubili nasze miasto i mieszkańców. Całą ceremonię fotografowali i filmowali. Na koniec rozegrali pokazowe partie badmintona na boisku specjalnie urządzonym blisko ratusza. Przeciwnikami Duńczyków byli zawodnicy klubu Chojnik z Sobieszowa.
– Przyjęcie Duńczyków było wyczynem – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta. – Do końca nie było wiadomo, gdzie będą spać, a decyzję o ich przyjęciu podjęliśmy w ostatniej chwili. Warto było, bo wdzięczność gości nie miała granic. – Zaprosiliśmy ich na wycieczkę po regionie, mieli także czas na treningi i spacery po mieście. Na szczęście dopisała pogoda – dodał wiceszef miasta.
Osoby w artykule
Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.
Używamy niezbędnych cookies do działania serwisu oraz opcjonalnych cookies preferencji, analityki, treści zewnętrznych i pomiaru reklam. Można zaakceptować wszystko, odrzucić opcjonalne albo dostosować ustawienia.
Polityka prywatności i cookies
Ustawienia cookies
Zarządzaj zgodami
Niezbędne cookies są wymagane do działania serwisu. Opcjonalnie można włączyć preferencje, analitykę Google, osadzone treści zewnętrzne oraz pomiar reklam.
Niezbędne
Logowanie, bezpieczeństwo, sesja oraz zapis decyzji o cookies.
Zawsze aktywne
Preferencje
Zapamiętanie ustawień interfejsu itp.
Analityka
Pomiar ruchu w Google Analytics po uzyskaniu zgody.
Treści zewnętrzne
Osadzone mapy Google, filmy YouTube i materiały Facebook.
Reklamy i pomiar
Google AdSense, ograniczanie ponownego wyświetlenia oraz pomiar skuteczności reklam.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.