Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8282
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olimpiada przedszkolaków: wygrali już na starcie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 15 stycznia 2011, 13:37
Aktualizacja: 15:45
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dzieci z piętnastu przedszkoli jeleniogórskich żywiołowo dopingowanych przez rodziców i wychowawców, wzięły udział w tradycyjnej już Olimpiadzie Malucha zorganizowanej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu w hali przy ulicy Złotniczej.

– Wygraliście już na starcie! – powiedział do dzieci Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor MOS-u. Dziewczynki i chłopcy w barwach swoich przedszkoli przeparadowali w olimpijskim pochodzie, a na wstępie imprezy – zaczętej w również olimpijskim rytuale – młodzi sportowcy wnieśli flagi: olimpijską, polską i jeleniogórską. Zabrzmiał hymn narodowy, a zawodnicy złożyli uroczyste ślubowanie. Powodzenia życzył szef rady miejskiej Jerzy Lenard. Obecny był także Waldemar Woźniak, naczelnik wydziału oświaty UM.

Potem była tylko zabawa: sześć konkurencji (między innymi „sadzenie” ziemniaków, bieg z piłką między nogami, strzał piłką do kółka), dało wiele emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom – rodzicom i znajomym dzieci – którzy licznie wypełnili trybuny hali przy ulicy Złotniczej. Walczące o prymat dzieci widziały puchary i stos nagród, które trafiły później w ręce zawodników. Specjalną nagrodę przeznaczono dla najbardziej gorliwych kibiców: była to maskotka konik od Muzycznego Radia.

W tej radosnej imprezie wzięły udział drużyny z „Tuptusia”, „Zaczarowanego Parasola”, „Promyczka”, „Bajki”, „Kacperka”, „Piątki”, a także z przedszkoli nr 14, 2, 13, 11, 10, 4, 19 i 27. Debiutantami byli czterolatkowie z językowego przedszkola Happy Kids. W przerwie w hip-hopowych rytmach zatańczyła grupa ze Szkoły Tańca Kurzak-Zamorski. Bardzo efektowna była też rozgrzewka, którą poprowadził „polarny niedźwiadek”. W organizacji imprezy bardzo pomogli wolontariusze z lokalnych klubów sportowych (Sudety), oraz liczni sponsorzy, którzy zadbali o nagrody dla zawodników.

Wyniki – wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group