Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8453
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Olimpiada Hotelarska w „Ekonomie”

Wtorek, 9 stycznia 2018, 9:36
Aktualizacja: Środa, 10 stycznia 2018, 7:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Olimpiada Hotelarska w „Ekonomie”
Fot. Przemek Kaczałko
Najlepsi uczniowie z dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego wzięli udział w etapie okręgowym X Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie, który tradycyjnie został przeprowadzony w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze. Wśród uczestników były przedstawicielki popularnego „Ekonoma”, ale na wyniki jeszcze poczekamy.

W listopadzie 2017 r. odbywały się etapu szkolne, z których wyłoniono najlepszych. 20 uczniów z trzech województw, którzy kształcą się w zawodzie technik hotelarstwa przybyli do Jeleniej Góry, aby powalczyć o awans do wielkiego finału, który odbędzie się w kwietniu br. w Kołobrzegu. - W zeszłym roku nie dostałem się do tego etapu, ale tym razem jestem lepiej przygotowany - zapewniał Szymon Karpiński z Zespołu Szkół Nr 7 w Wałbrzychu. - Udział w olimpiadzie daje prestiż, doświadczenie, można poznać wiele osób związanych z hotelarstwem i znaleźć przyszłych pracodawców - podkreślił Szymon. - Jestem pierwszy raz na takiej olimpiadzie i stres jest - wyznała Zuzanna Lejza z Powiatowego Zespołu Szkół w Krzyżowicach.

Jak podkreślała wicedyrektorka ZSE-T, organizacja półfinałów to prestiż dla naszej szkoły, bowiem tylko 9 szkół w całym kraju zostało wytypowanych do przeprowadzenia tej części olimpiady, a Ekonom ma ten zaszczyt od samego początku, czyli już po raz 10. - Do etapu centralnego dostanie się 30 najlepszych osób z całej Polski. W poprzednich latach nasi uczniowie spisywali się bardzo dobrze, nawet osiągali wysokie miejsca w finale. Największym sukcesem było drugie miejsce na etapie centralnym - powiedziała Barbara Cymańska-Garbowska, wicedyrektor szkoły.

- Mam nadzieję, że chociaż częściowo trafię w tematy. Jeszcze nie byłam w Kołobrzegu, więc byłoby fajnie dostać się do finału - wyznała Karolina Zientala z ZSE-T w Jeleniej Górze. Wyniki będą znane po sprawdzeniu wszystkich prac, które oceniane są przez organizatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
202
Nigdy
22%
Rzadko
42%
Czasami
23%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group