Kowary: Olimpia Kowary – AKS Strzegom (zapis relacji "na żywo")

Aktualizacja: 18:51
W 3. kolejce piłkarskiej IV–ligi Olimpia Kowary pokonała AKS Strzegom 1:0.

Skład wyjściowy Olimpii: Gąsiorowski - Kraiński, Smoczyk, Han, Kuźniewski, Zagrodnik, Bębenek, Zieliński, Zatylny, Milczarek, Udod.

Skład AKS-u: Trawka - Wiśniewski, Pospiszyl, Bęś, Traczykowski, Sudoł, Buryło, Marszałek, Krzyżanowski, Domaradzki, Borkowski.

W wyjściowym składzie brakuje Szujewskiego, który z powodu urazu rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W jego zastępstwie kapitanem drużyny Olimpii jest Udod.

2' Udod pakuje piłkę do bramki gości, ale sędzia dopartrzył się spalonego.

Na trybunach stadionu przy ul. Karkonoskiej ok. 400 widzów obserwuje pojedynek dwóch pretendentów do awansu.

12' Dwójkowa akcja Zatylnego z Udodem, Zatylny sam na sam strzela obok słupka. Nadal 0:0.

19' Zmiana w zespole gości wymuszona kontuzją Krzyżanowskiego. Wchodzi Diduszko.

23' Z rzutu rożnego dośrodkowuje Buryło, w polu karnym niepilnowany Bęś główkuje nad poprzeczką.

24' Żółta kartka dla Pospiszyla (AKS).

30 minut gry za nami, spotkanie wyrównane, ale bez "fajerwerków".

37' Milczarek mknie prawym skrzydłem, zwodzi obrońcę, dośrodkowuje, ale ani Zieliński i Udod nie zdołali wpakować piłki do bramki gości. Udana interwencja obrońcy.

40' Udod strzela na 1:0 dla Olimpii Kowary!

41' niepotrzebny faul Kraińskiego w środkowej strefie boiska, ""Saper" obejrzał żółty kartonik.

45' Arbiter dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

Do przerwy Olimpia Kowary - AKS Strzegom 1:0. Gol w 40' autorstwa Macieja Udoda.

53' okazja gości, strzał Bęsia, ale na posterunku Gąsiorowski.

65' Za Bęsia wchodzi Budniewicz (AKS), za Udoda - Szujewski przejmując opaskę kapitana.

69' Goście bliscy wyrównania: Buryło z rzutu rożnego na głowę Sudoła, a ten strzela w poprzeczkę.

71' Czerwona kartka dla Sudoła za ścięcie wychodzącego na czystą pozycję Zatylnego.

74' Zmiana w bramce AKS-u, kontuzjowanego Trawkę zastępuje Kretkowski.

76' Niespodziewanie przed szansą na wyrównanie byli grający w dziesiątkę strzegomianie. Niezdecydowanie Smoczyka w polu karnym wykorzystał Buryło wyprzedzając kowarzanina, ale uderzył nieczysto obok bramki.

82' Okazja Zatylnego, ale w ostatniej chwili strzał blokuje obrońca gości.

83' Zmiana w ekipie gospodarzy, za Zatylnego wchodzi Nowiński.

84' Goście nie mając nic do stracenia szukają kolejnych okazji, w jednej z nich na linii bramowej udanie interweniował Gąsiorowski.

Mimo przewagi liczebnej kowarzanie ostatnie minuty spędzają na własnej połowie czyhając na kontrę.

90' Kolejna doskonała okazja przyjezdnych, w ostatniej chwili piłkę wybija Han.

Sędzia dolicza 3 minuty, za Zagrodnika wchodzi Rudnicki.

KONIEC MECZU. Olimpia Kowary pokonuje AKS Strzegom 1:0.