Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7777
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Olimpia – Karkonosze: Typujemy zwycięzcę derbów!

Środa, 26 marca 2014, 20:38
Aktualizacja: 20:42
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Olimpia – Karkonosze: Typujemy zwycięzcę derbów!
Fot. archiwum
Już tylko 3 dni zostały do rewanżowego spotkania pomiędzy kowarską Olimpią a Karkonoszami Jelenia Góra. Zapytaliśmy ludzi związanych z lokalnym sportem o typy na sobotnie derby.

Dominik Jarosz (kowarzanin, były skaut warszawskiej Legii, obecnie skaut w Agencji Piłkarskiej Q-Factor):
3:2 - Oba zespoły dobrze rozpoczęły rundę wiosenną, a dla Olimpii jest to niesamowicie ważny mecz, aby włączyć się do walki o awans. Atmosfera derbowa, przyjaźń na trybunach, a do tego układ w tabeli sprawiają, że jednego możemy być pewni - w tym meczu obie ekipy "pójdą na noże". Choć oba zespoły w tym sezonie słyną z bardzo dobrej gry w defensywie to myślę, że bardzo szybko padnie bramka, a wtedy z pewnością kibice nie będą obserwowali piłkarskich szachów. Raczej spodziewałbym się analogii do niedzielnych Gran Derbi, czyli radosnego futbolu z wieloma bramkami. Czas na nasze regionalne Gran Derbi.

Marek Obrębalski (były prezydent Jeleniej Góry, obecnie radny Sejmiku Dolnośląskiego):
Derbowe spotkania zawsze są pełne sportowych emocji. Ostatnie futbolowe potyczki zarówno dla Karkonoszy, jak i Olimpii były zwycięskie. W sobotę jednak wygrają Karkonosze 2:1. To zespół bardziej doświadczony, dobrze grający taktycznie, z aspiracjami 3-ligowymi. Ten mecz będzie dla jeleniogórskich piłkarzy kolejnym krokiem do upragnionego awansu do wyższej klasy rozgrywek.

Artur Wrona (radny z Kowar):
Derby rządzą się swoimi prawami, obie ekipy będą maksymalnie zmotywowane plus wsparcie kibiców z obu stron. Stawiam 2:0 dla Olimpii. Twierdze Kowary udało się zdobyć tylko nielicznym.

Robert Stachowski (trener, prezes KS Orlik Jelenia Góra)
1:2 dla Karkonoszy. Myślę, że dobra dyspozycja w ostatnim meczu, a także pozycja wicelidera powinna spowodować u piłkarzy maksymalną motywację i wysiłek w celu osiągnięcia zwycięstwa. Można zadać pytanie kiedy, jak nie teraz, a boisko zweryfikuje.

Grzegorz Ciupka (członek zarządu Karkonoszy):
3:1 dla Karkonoszy, bo to poniekąd moi ludzie. Zawsze trzymam stronę swoich.

NASZYM ZDANIEM:
Spotkanie dwóch godnych siebie rywali. Olimpia szczególnie na własnym obiekcie tanio skóry nie sprzeda, a z uwagi na zasłużone w tym sezonie miano "królów remisu" najbardziej prawdopodobnym wydaje się podział punktów. Typujemy 2:2.

A jak Państwo typują wynik sobotnich derbów powiatu jeleniogórskiego? Zapraszamy do komentowania!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group