Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ola Nizwald wśród laureatek eliminacji OKR

Sobota, 7 kwietnia 2018, 15:01
Aktualizacja: Niedziela, 8 kwietnia 2018, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ola Nizwald wśród laureatek eliminacji OKR
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (6.04) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 28 uczestników wyłoniono laureatów i wyróżnionych, którzy wystąpią w kolejnej fazie, na szczeblu województwa. Wśród nich będzie Aleksandra Nizwald – uczennica jeleniogórskiego "Żeroma".

W eliminacjach rejonowych wzięli udział laureaci z konkursów miejskich z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Zgorzelca, Kamiennej Góry i Jeleniej Góry. - Mamy bardzo wysoki poziom w tym roku - zauważył Łukasz Duda z Jeleniogórskiego Centrum Kultury, który cieszył się, że tym razem nie jest członkiem jury, bo wybór był bardzo trudny. - Towarzystwo Kultury Teatralnej, które jest głównym organizatorem konkursu ogólnopolskiego zastrzegało bardzo mocno, aby teksty prezentowane na scenie odnosiły się do stulecia Odzyskania Niepodległości - dodał Ł. Duda zwracając uwagę, że coraz częściej młodzież wykorzystuje grę na instrumentach oraz własne aranżacje do kompozycji.

Jury eliminacji rejonowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego po wysłuchaniu 10 osób w kategorii Poezji Śpiewanej, 4 osób w Turnieju Wywiedzione ze Słowa, 14 osób w Turnieju Recytatorskim – postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
- Turniej Poezji Śpiewanej: wyróżnienie dla Hanny Mierzwy, III nagroda dla Gabrieli Goli, II nagroda dla Moniki Mikołajczyk, I nagroda dla Patrycji Spendowskiej.
- Turniej Wywiedzione ze Słowa: wyróżnienie dla Kornela Duchaczka, I nagroda dla Aleksandra Oleksyn.
- Turniej Recytatorski: wyróżnienie dla Natalii Kobus, wyróżnienie dla Filipa Lickiewicza, wyróżnienie dla Artura Sikory, wyróżnienie dla Anny Smucz, I nagroda dla Maji Siegień, I nagroda dla Aleksandry Nizwald.

Do eliminacji wojewódzkich 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniu 28.04.2018 roku o godzinie 09.00 w Starym Teatrze w Bolesławcu, zakwalifikowane zostały następujące osoby:
Turniej Poezji Śpiewanej - Patrycja Spendowska, Monika Mikołajczyk, Gabriela Gola
Turniej Wywiedzione ze słowa - Aleksandra Oleksyn
Turniej Recytatorski - Maja Siegień, Aleksandra Nizwald.

Jurorami eliminacji rejonowych byli: Joanna Rostkowska - pedagog teatru, kulturoznawca, Piotr Michalak - kompozytor, muzyk, Jakub Mieszała – aktor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group