Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6938
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Okroili kursy. Autobusy pękają w szwach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 września 2011, 13:42
Aktualizacja: Czwartek, 22 września 2011, 7:58
Autor: Agrafka
Fot. Jelonka.com
Od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy autobusów mijają już trzy tygodnie, a pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, zwłaszcza ci, którzy korzystają z linii podmiejskich, nie kryją rozczarowania i oburzenia zmianami w kursach.

O tym, co działo się wczoraj w autobusie nr linii 3 do Bukowca (odjazd o godz. 14. 14 z przystanku „Tunel” przy ulicy Wincentego Pola), napisała do nas Czytelniczka. – Razem ze mną na „trójkę” czekało kilkadziesiąt innych osób, między innymi uczniowie jednego z gimnazjów wraz z nauczycielką j. niemieckiego oraz młodzieżą z Niemiec, przebywającą w mieście z racji wymiany – czytamy w e-mailu.

Autobus się spóźnił i nadjechał na przystanek bardzo zatłoczony. Nie wszystkim oczekującym udało się wejść do środka, a ci, którym to się udało, jechali ściśnięci jak sardynki w puszce. Wśród pasażerów byli także goście z Niemiec. Czytelniczka zauważa, że kierowca nie zatrzymał się na przystanku przy ulicy Koziej (czekało tam kilka osób, które i tak by się nie zmieściły).
W rozmowie młodych Niemców z polskimi kolegami goście byli zażenowani, że w Polsce ludzie muszą jeździć autobusami miejskimi w takich warunkach. – Nietrudno się potem dziwić, że w krajach zachodnich krąży o Polakach tak negatywna opinia – zauważa autorka listu.

Jak podkreśla, autobus o tej porze jest zawsze zatłoczony, bo zlikwidowano wcześniejszy kurs „trójki” po godzinie 13, a jest to pora, kiedy młodzież wraca ze szkół do domu. Podobnie zresztą jest z porannym kursem tej samej linii z Mysłakowic do Jeleniej Góry. – Zdarzyły się już sytuacje, że ludzie nie zdołali do niego wejść, przez co spóźnili się do pracy i do szkoły – czytamy.

Jak podkreślali decydenci z MZK, zmiany w rozkładzie jazdy na liniach podmiejskich nastąpiły po konsultacjach z samorządami gmin ościennych oraz jeleniogórskim magistratem, a także po wiosennych badaniach tzw. potoków pasażerów. W założeniu miano zlikwidować te kursy, które „woziły powietrze”. Jak widać z opisywanego przypadku realizacja zamierzeń nie wszędzie okazała się trafiona. A nie jest to pierwsza krytyczna uwaga pod adresem miejskiego przewoźnika. Pozostaje mieć nadzieję, że ten dokona korekty rozkładów, aby dostosować je do potrzeb pasażerów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92) Dodaj komentarz

~ 21-09-2011 13:50
i o to chodzilo naszemu prezydentowi -dowalic ludziom ,, pognebic ,
~Ti 21-09-2011 13:55
Ceny wywindowali jak powaleni, a kursy zlikwidowali co daje bardzo wysoki wzrost dochodu dla MZK. Chamstwo i bezmyślność - takie coś powinno zostać ukarane. Może jak telewizja się tym zainteresuje i pójdzie fama na całą Polskę to ktoś ruszy swoim tępym łbem i to zmieni.
~ 21-09-2011 13:58
Mały autobus mało pali. To jest nadrzędna zasada w MZK. Tam decydenci odczuwają fizyczny ból jak widzą na ulicach większy autobus i ludzi podróżujących normalnie, zaraz by chcieli go zabierać i dawać mniejszy. Jak dojdzie do wypadku to kierowca pójdzie siedzieć a autobusy zaczną jeździć normalne. Tak jest zawsze.
~ccc 21-09-2011 13:59
Co się Pani czytelniczka boczy? Wszak zatłoczenie autobusu pokazuje, jak bardzo Polacy są ekologiczni! Niemcy powinni być zafascynowani takim podejściem i dbałością naszego narodu o naturę! A przy okazji - akurat jechały dwie wycieczki - polska i niemiecka. Nie zdarza się to przecież codziennie, stąd puszczanie kolejnego kursu mija się przecież z celem
~obuzona 21-09-2011 14:02
to jest karygodne zeby ludzie kupywali bilety( miesieczne) a i tak nie mogli sie dostac do domów gdyz autobusy nie zatrzymuja sie na przystakach bo sa przeludnione! tym bardziej ze bilety podrozały! za co sie pytam !? za to aby stac po póltorej godziny w oczekiwaniu na autobus i jeszcze zeby sie do tego autobusu nie zmiescic?!
~~jg 21-09-2011 14:03
Źle wam było za Obrębalskiego, wybraliście bibliotekarza, a teraz narzekacie! Rozumem kierować się należy przy wyborczej urnie!
~rumcajs54 21-09-2011 14:07
Były bilety na połowę miesiąca. Pod koniec sierpnia kupiłem na okres 1-15.09, chociaż mogłem też kupić na okres 16-30.09. 15 września niestety nie mogłem już takiego biletu kupić, choć w kasie mogłem wylegitymować się ciągłością korzystania z MZK we wrześniu. A przecież bilety miesięczne miały podrożeć od 1.10.br. I dlaczego sobota przestała być dla tej spółki dniem roboczym Przecież nie ma już od dawna sobót jako dodatkowych dni wolnych od pracy. Takim dniem może być każdy inny dzień od poniedziałku do piątku. Czy w ogóle w tym "mieście" zacznie się w końcu robić coś dla jego mieszkańców? Poza fontanną, oczywiście...
~do ccc 21-09-2011 14:09
Ekologicznie to ty se możesz uprawiac paprotke na balkonie!! brak mi słów do Ciebie!! z...bi*** jest to ekologicznosc kosztem naszym ze nie mozemy sie dostac do domow bo autobusy sie nie zatrzymuja na przystankach, a jak sie zatrzymaja to trzeba byc "przyklejonym do szyby"! Poprostu niemcy powinni nam zlozyc za to gratujacje ze taki chłam moze byc tylko w polsce! a raczej chyba tylko w jeleniej górze!
~Any 21-09-2011 14:10
Ale rozkład jazdy to nie MZK tylko Urząd Miasta Wydz.Infrastruktury i Ochrony Środowiska (nie ludzi)! A rano młodzież z Zabobrza nie ma jak się dostać do szkoły na ul. Jana Pawła. Wysiada na Grunwaldzkiej lub Podwalu o 7.55 lub 8.00 i na przełaj. Bo tak jeździ "20". Zerówki nie ma.
~Kontroler 21-09-2011 14:15
Bibliotekarz szczegółowo badał "potoki pasażerów" i dlatego zadecydował, że zanim zorganizuje Szybką Kolej Miejską - SKM, to najpierw jest nieodzowny etap Ciasnej Komunikacji Miejskiej- CKM. Później jakoś się to połączy, jeszcze trzy lata...
~,,, 21-09-2011 14:19
to ze ktos pisze ze autobus byl zatloczony przez grupe niemców i ze inne tak nie wygladaj jest kompletna bzdura!! ja linia nr 3 musze dojezdzac do szkoly codziennie i wiem co tam sie dzieje zeby zmiescic sie do autobusu trzeba najlepiej chodzic na jego petle bo co nastepny przystanek robi sie coraz tloczniej az do momemu ze kierowcy nie zabieraja ludzi z przystanków. to jest wszystko poronione!
~ 21-09-2011 14:22
Komuna w najgorszym wydaniu wróciła!!! a jesień średniowiecza nadchodzi!!!!
~Rex 21-09-2011 14:32
DYREKTOR ZAKŁADU NA BRUK!!!!!! Co ciekawe znowu kolejne jaja zrobili z rozkładem i jak przez godzinę brak autobusu to potem jadą te aautobusy stadami Przykład. Linia 12 pętla Czarnoleska o godzinie po 12 jedzie linia 12 by zaraz po niej 5 minut jechać linia 5 to samo powtarza się przed godz. 19 jedzie linia 12 by za 5 minut jedzie linia 5 .. Fajna sprawa z tą piątką tylko po jaką cholere dwa autobusy na raz by przez ponad godzinę nie było żadnego a wcześniej autobusy kursowały co pół godziny. SKANDAL DYREKTOR MZK NA BRUK MAMY GO DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!
~/-/ 21-09-2011 14:32
Od kiedy to prezydent rozpisuje rozkłady jazdy?Może jeszcze ustala o której godzinie w którym kościele mają odbyć się msze. Ludzie piszecie aby pisać. Z takimi sprawami to do swojej gminy monitować aby interweniowała w MZK. A że gminy oszczędzją więc dla MZK jest to na rączkę. Nie chcecie więcej dopłacać więc wasi mieszkańcy będą cierpieć. A za to to wójtów kijem przez plecy.
~dlatego ???? 21-09-2011 14:32
Gdzie jest SKM ?!
~uio 21-09-2011 14:33
Najlepiej to zlikwidować kolejne miejsca pracy w naszym powiecie to ludzie przestaną dojeżdżać tymi autobusami. A w przyszłości to w ogóle zlikwidować całe MZK to w ogóle nie będzie strat. Takie to jest myślenie naszych włodarzy. "Przedsiębiorczość", he he.
~ja 21-09-2011 14:46
i bardzo dobrze ze tak jest wszyscy by chcieli za darmoche jezdzic a w niektorych autobusach to po 2 osoby jezdza i po co taka linia jest co wszyscy tylko nazekac potrafia a o kierowcach co nikt nie pomysli ile musza sie nauzerac o tym pomyslcie
~do zawły ! 21-09-2011 14:49
Gdzie jest SKM ?!
~wypadki 21-09-2011 14:54
cikeawe, co dyrektorek powie, jak dojdzie do katastrofy drogowej. toz to ryzyko ludzkiego zycia, najcenniejszego daru! Katoland!
Smisiu 21-09-2011 14:55
Wystarczy konkurencja, aby MZK przejrzało na oczy. Gdy moloch ma monopol, którego nikt nie potrafi złamać, to wiadomo, że nie będzie zapewnione to, co jest wymogiem: bezpieczeństwo, przemyślany cennik oraz rozkład. Nie wspominam o komforcie jazdy, który praktycznie nie istnieje.
~s. 21-09-2011 14:57
To wasi wójtowie kupili tylko tyle kursów i pretensje tylko do nich.
~MIŚ 21-09-2011 15:00
Po jaki gwint kupowałem ten bilet miesięczny skoro mnie o określonej godzinie notorycznie z określonego przystanku nie może zabrać autobus bo jest przepełniony i to chodzi o linię 3,,, toś to okradanie podróżnego!!!!! Dyrektor MZK może byś coś na ten temat się wypowiedział by mogły te komentarze być lepsze a nie skulony tam za biurkiem siedział.
~JG 21-09-2011 15:09
widzę, że nie tylko ja mam problem z linią nr 3. Wycofano trójkę w stronę Mysłakowic z godz. 16.13 (na Tunelu), więc mam taki wybór, żeby wrócić z pracy do domu: albo uciekać z pracy na 15.43, albo jechać linią nr 33 o 16.18 (jeśłi się zmieszczę) i iść około dwudziestu minut do domu, albo czekać na kolejny autobus o 17.20. Nie przypominam sobie, żeby trójka o 16.13 kiedykolwiek woziła powietrze. Ale widocznie niewiele wiem.
~Alexis 21-09-2011 15:19
Witam zgadzam sie z nie którymi opiniami ze autobusów jest za mało ale niestety ankiety (badania ) były w okresie gdzie większa połowa dzieci miała przerwę bo były ferie a i tak w autobusie buło sporo osób a nie samo powietrze
~miejscowy 21-09-2011 15:25
A w Polsce jedynie tylko w Jeleniej Górze rencistów pozbawiono zniżek.
~hłehłe 21-09-2011 15:27
Skończyło się dofinansowanie do paliwa, itd. itp. to się urwało ;) może teraz inni przewoźnicy odżyją!?
~do 15:25 21-09-2011 15:31
I bardzo dobrze ! Jedyne racjonalnie myślące miasto, precz z darmozjadami !
~ja 21-09-2011 15:31
rencisci to by jezdzili od rana do wieczora kurde a pozostali to co a mlodziez to co a kupowac bilety
~arla 21-09-2011 15:46
Linia nr 2 na Spółdzielczą ,-jedzie spóżniony autobus stary gruchot i załadowany. Co to za kraj , ceny biletów za syfiaste autobusy umiecie podnosić. Ludzie na plecach drugim stoją jest tak ciasno. Stuknąć się w główkę radze. Oszczędzać Ja też bym chciała tylko z czego mam zrezygnować gdyż zarabiam 1000zł. Paranoja
~ja myślę 21-09-2011 15:49
pieniądz sie liczy - nie człowiek
~arla 21-09-2011 15:53
Jak ruszy pęłną para Dreks i Zorka to w tem syfiastym gruchocie nr 2 będziemy na Spółdzielczą bić się o miejsca stojące,Ale was to bawi prawda nie zagłosuję w tej jelonce na nikogo to chore zacofane miasto,
~miejscowy 21-09-2011 15:56
renciści jako nieliczni kupowali miesięczne ulgowe a jeździli tylko kilka razy w miesiącu. Nie mylić z bezpłtnymi i watachami młodych gapowiczów.
~xxx 21-09-2011 15:56
do -ja wiesz nie zycze ci zebys zachorowala i musiala byc na rencie
~...90...... 21-09-2011 16:03
a jutro jest dzien bez samochodu,we Wrocku mozna caly dzien bezplatnie jezdzic autobusami i tramwajami ,u nas pewnie nic na ten temat nie wiadomo,jak zwykle
~kk 21-09-2011 17:11
Protesty to nie do MZK, tylko do organu ktory to wszystko uchwalal - przeczytajcie artt. - do RADY MIASTA JELENIEJ GÓRY (DZIURY) - to oni sa wszystkiemu wini, a wojewoda to tylko klepnał - patrzcie: http://www.mzk.jgora.pl/pl/od-7-wrzesnia-2011-r-bedzie-obowiazywal-nowy-cennik-przewozu/ogloszenie. MZK z kolei nowe wiesc zatwierdzona 28 czerwca zamiescila na stronie 24 sierpnia, w okres wakacji, gdzie ludzie jeszcze moga byc poza miastem - tez nie jest bez winy. PISAC PROTESTY!!!WSZYSCY!!!Przynajmniej ich nimi zasypiemy, oo!
rymcycymcy 21-09-2011 17:23
Władze MPK chyba zapomniały, że teraz dziewczyny pulchniejsze niż dawniej ;) ...to przez dobre odżywianie ! :)
~x 21-09-2011 17:37
decydentom uzywanie mzk jest obce, wiec co im zalezy ze ludzie jak za komuny gniota sie w jakims tam autobusie, co im tam ze stary wyjechany tabor popeka od nadmiaru ludzi. moze ktorys zaliczy niedaj boze drzewo bo cos nie wytrzyma, dopiero bedzie szukac sie winnych miedzy kontrolerami technicznymi MZK. decydenci umyja lapska bo to byly ruchy ekonomiczne. by trafil szlag tych madralinskich krawaciarzy, rzadza teoria bo praktyka im jest czyms z kosmosu.
~pipppia 21-09-2011 17:39
od czasu kiedy w ....... "$#%^...... hihihihihihi ............ radzie nadzorczej MZK zasiada .........()*&^&*() .......... hihihihihihihihihihi .............. Roberto P., to się zrobiło ..............hihihihihihi ............ ciekawie. WIADOMO POLITYK!
~trttrfdrfd 21-09-2011 17:49
autobusy do Sobieszowa z Marcinkowskiego: siódemka - 17.34; 58. dziewiątka - 17.49, piętnastka - 17,37. Następny autobus którym można się tam dostać to siódemka o 18.34.. 40 min. różnicy, jak jechałam kilka razy trudno było się chociażby po nosie podrapać.. Gdzie tu logika??
~fly 21-09-2011 17:51
I bardzo dobrze, gòwniarze zacznijcie chodzić na piechotę to i dla dziadków miejsce się znajdzie.W dupach wam się ludzie poprzewracało,wszystko chcielibyście za darmo.Nie podoba się to z buta lub na rowerze.
~XXXXXXXXXXXXXXX 21-09-2011 17:58
co to za d...lny pomysł w roboczy dzień rano kiedy wszyscy jadą do pracy ,szkół, wysyłać do Dziwiszowa autobus wielkości dużego busa , albo wysyłaś o 13:42 autobus szkolny na 100 miejsc ? Gdzie zwykle są wysyłane na około 60 osób? Gdzie tu jest logika ? Kto tym rządzi ? .
~do fly 21-09-2011 17:58
Złota zasada - NIE WYŚWIETLAM SIĘ NIE PYTANY !
~XD 21-09-2011 18:02
PRZYNAJMNIEJ FIRMA NA PLUS TERAZ WYCHODZI ;)
~XXXXXXXXXXXXXXX 21-09-2011 18:02
co to za d...lny pomysł w roboczy dzień rano kiedy wszyscy jadą do pracy ,szkół, wysyłać do Dziwiszowa autobus wielkości dużego busa , albo wysyłaś o 13:42 autobus szkolny na 100 miejsc ? Gdzie zwykle są wysyłane na około 60 osób? Gdzie tu jest logika ? Kto tym rządzi ? .
~Arok 21-09-2011 18:21
22.09.11 Europejski dzien bez samochodu.Wrocław daje wszystkim darmowy przejazd w autobusach i tramwajach.Czy w Jejeniej też tak będzie,Władzo.Zapomniałas kto cię wybrał.Proszę sprawdzic na www.gazeta wrocławska.
~Miś 21-09-2011 18:27
Z Zabobrza do Mechanika nie ma kursu Za to 20 jedzie przez Podwale i wozi powietrze 15 minut krążenia w korku .Inteligenci z Urzędu i MZK do autobusów.
~Death 21-09-2011 18:35
Po co tyle komentarzy ! My jesteśmy nie ważni, ważne są zyski...
~ja 21-09-2011 18:39
ci co pisza ze pieniadz wazny nie czlowiek to sam jest nic nie wart bo sam jest czlowiekiem
~si 21-09-2011 19:13
To są właśnie efekty prywatyzacji MZK !!! Brawa przy okazji dla dobrze powiedzianego bibliotekarza prezydenta, dla ktorego fontanna jest wazniejsza niz mieszkancy. Drozsze bilety - ZA CO, ZA SPOŹNIAJĄCE SIE NOTOTRYCZNIE AUTOBUSY ?? MASAKRA. CHCIELISCIE TO MACIE WASZA PLATFORME - BANDE ZŁODZIEJI !!!
~Turysta 21-09-2011 19:24
Dziwi mnie nieodpowiedzialność kierowców autobusów. Przecież w razie wypadku odpowiadają karnie i nic nie wytłumaczy jazdy przeładowanym autobusem. Idzie siedzieć jak nic. Ostatnio jechałem 4 z oś xx-lecioa małym Man-em. Ludzie nie mogli wsiąść, ale jakoś w końcu się ubili, kierowca ruszył w krętą i wąską drogę do Podgórzyna. Na przednim pulpicie siedziały trzy osoby, plecami oparte o przednią szybę. Kierowca mało co widział, bo wychylał się by coś zobaczyć na zakrętach. Co by było w czasie gwałtownego hamowania? Czy osoby oparte o szybę znalazłyby się pod autobusem wylatując z przednią szybą. Kryminał aż się prosił. To igranie z losem, rosyjska ruletka.
~ 21-09-2011 19:26
gdyby to byl prywatny przewoznik juz by sie nim zajela policja
~ja 21-09-2011 19:31
a co tu kierowca winny wyzej piszecie ze nie wszystkich zabiera a tu ze za duzo zabiera ludzie czego wy tak naprawde chcecie takie bzdety wypisywac oni tylko pracuja czy ktos postawil by sie w ich sytuacji paranoja
~nigdy 21-09-2011 19:36
więcej zawiły
~ZS 21-09-2011 19:41
Najlepszym rozwiązaniem będzie naprawa torowiska do Karpacza i uruchomienie szynobusu - tramwajów, które mają kursować do Szklarskiej Poręby najprawdopodobnie już w przyszłym roku.
~Mima 21-09-2011 19:43
Uzupełnię wpis kk z godz.17:11, sprawdźcie jak głosowali nasi radni. Ci z PO i SLD byli za podwyżką cen biletów, przeciw m.in. radni z PiS. Pozostawiam bez komentarza.
~Jel.. 21-09-2011 19:52
pisali że oszczędzili emerytów z podwyżką za bilety zwłaszcza miesięczne.g... prawda za soboty i niedziele musimy dopłacić 15 zł-nie wszyscy emeryci jeżdżą tylko na ryneczek.Autobusy spóźniają się lub też jadą przed czasem. Na przystankach jest tłoczno więc nic dziwnego że nie wszyscy wchodzą przednimi drzwiami,Starszy człowiek na ulicy Drzymały nie zdążył przez ten tłok wysiąść a kierowca baaaaardzo się spieszył i wysadził gfo przystanek dalej.
~trew 21-09-2011 20:02
GŁOSUJCIE NA PO!!! Oni gdy wreszcie dojdą do władzy WSZYSTKO ZMIENIĄ!!! POlska będzie wspaniała, nie będzie bzdurnych zatrzymań wspaniałych i niespotykanie uczciwych lekarzy takich jak doktur G. ,nie będzie żadnych afer bo zlikwidujemy CBŚ, Policję, ABW, WSI i resztę trzyliterowych organizacji! Dopuszczalne będą tylko organizacje z parzystą ilością literek!!! Będzie naprawdę CUDOWNIE!!! Będzie tutaj druga IRLANDIA, druga JAPONIA!!! baaa ... druga HIROSZIMA!!!
~siema pytam 21-09-2011 20:10
Gdzie jest SKM ?!
~lol 21-09-2011 20:24
Żeby dojechać na czas do jeleniej na 8 do szkoły to muszę jedzic autobusem o godzinie 6.48 z mysłakowic ponieważ autobus o godzinie 7:15 przyjedzą do jeleniej 15 po 8, i jeszcze ludzie nie wsiadają, a na koziej to kierowca postąpił po chamsku!!
~c: ryżu 21-09-2011 20:28
Ja co prawda od jakiegoś czasu nie jeżdżę autobusami ale chciałbym zwrócić uwagę Państwa na jedną bardzo ważną rzecz. Mianowicie MZK, podobnie jak Wodnik czy KSWiK to nie są firmy które mają zarabiać pieniądze, tylko służyć ludziom. Po to płacimy podatki z których duża część zostaje w samorządach, żeby ludzie których wybraliśmy i dajemy chleb - wójt, burmistrz, prezydent podejmowali takie decyzje które pomogą mieszkańcom. Zakłady wymienione przeze mnie niestety chcą działać jak firmy i zarabiać (podobno na inwestycje), ale nie po to zostały powołane, poza tym nepotyzm i kumoterstwo tam istniejące nie pozostawiają złudzeń - lepiej nie będzie. Jedyne co możemy zrobić to wystawić włodarzom odpowiednią ocenę podczas wyborów.
~Hmm 21-09-2011 20:34
W tym wszystkim interesuję mnie jakie jest zdanie kierowców na ten temat, czy nie boją się jeździć z taką ilością ludzi? Podobno to oni są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo dopóki jesteśmy w autobusie. Wyobraźcie sobie teraz 30-40 stopniowe upały i taką ilość ludzi, z których nie wszyscy to młodzi i zdrowi ludzie, ale też i schorowani starsi państwo, tylko czekać na pierwsze omdlenia, tak samo tylko czekać aż ktoś przyklejony do drzwi wypadnie z autobusu przy ich otwieraniu. To po pierwsze. Po drugie nie wydaję mi się że skrócenie niektórych kursów linii numer 3, do Łomnicy szkoły, to tylko wina prezesa MZK, to przede wszystkim wina miłościwie nam panującego wójta, którego już dwie kadencje temu trzeba było wywieźć na taczce z gnojem i spuścić w najbliższej rzece.
~ 21-09-2011 20:41
haha dziś w 7 po 14 była masakra
~Hmm 21-09-2011 20:48
W tym wszystkim interesuję mnie jakie jest zdanie kierowców na ten temat, czy nie boją się jeździć z taką ilością ludzi? Podobno to oni są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo dopóki jesteśmy w autobusie. Wyobraźcie sobie teraz 30-40 stopniowe upały i taką ilość ludzi, z których nie wszyscy to młodzi i zdrowi ludzie, ale też i schorowani starsi państwo, tylko czekać na pierwsze omdlenia, tak samo tylko czekać aż ktoś przyklejony do drzwi wypadnie z autobusu przy ich otwieraniu. To po pierwsze. Po drugie nie wydaję mi się że skrócenie niektórych kursów linii numer 3, do Łomnicy szkoły, to tylko wina prezesa MZK, to przede wszystkim wina miłościwie nam panującego wójta, którego już dwie kadencje temu trzeba było wywieźć na taczce z gnojem i spuścić w najbliższej rzece.
~miś 21-09-2011 20:58
głosowaliście na patologie to nie dziwdzie się że jest jak jest. NIe tylko zresztą z MZK. Fontanna za milion zł. jeszcze nie jeden raz odbije się nam czkawką a bibliotekarz i kobieta z charakterem przypomną o sobie, gdy już rządzić będzie inna formacja.
~piechowice 21-09-2011 21:10
warto byloby napisać ze ludzie z Piechowic pracujący do 18 w centrum Jeleniej Góry nie mają sie jak do domu dostać... to jest skandal.. zeby placac tyle za bilet, czekając na przystanku 46 min ;/
~ 21-09-2011 21:43
MASAKRA,BILETY DROGIE ALE JAKA WYGODA!! ŚCISK I RULETKA CZY UDA SIĘ DZIŚ DOSTAĆ DO AUTOBUSU!!! ONI JUŻ CHYBA WSZYSCY POWARIOWALI!! ZAMIAST UDOGADNIAĆ I ZACHĘCAĆ DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ TO JAK ZWYKLE WSZYSTKO NA ODWRÓT A PÓŹNIEJ NARZEKAJĄ NA KORKI
~ 21-09-2011 21:56
najfajniej się jeździło małym mercedesem (35os) z dworca do podgórzyna 4-ką o 14:10 i 15:42 :-) ludzie sie nie mieścili
~Zdzich 21-09-2011 22:05
Ale przecież o to w Ratuszu i w MZK chodziło? Autobusy miały nie jeździć puste i nie jeżdżą. Teraz zamiast powietrza autobusy wożą ludzi, którzy czują się jak sardynki w puszce. Interes jak marzenie, przychód potężny, bo bilety droższe, autobusów mniej... A to, że ludzie płacą horrendalne pieniądze za bilety, a czasem zamiast jechać autobusem tylko drzwi pocałują to inna rzecz. No, ale dziś doszło do tego, że stare, śmierdzące, ciągle spóźnione i brudne autobusy to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić. Czasem po prostu taniej jest jeździć samochodem, szczególnie jak np. dwie osoby jadą do jednej pracy.
~gosc22 21-09-2011 22:05
Do du.py z tym MZK.Nie dość,że bilety podrożały,m-c w dni robocze zamiast być pon-sb to teraz jest pn-pt i to za 70zł,a było 52zł to jeszcze j...b..e autobusy się spóźnizją np.wieczorna "3" nawet o 20min.z reszta w dzień o 10-15 min maja spóżnienia, nawet "20","7" też ciagle sie spóźnia też rano o ok.10-15min.Ludzie nie zdażaja do pracy i tylko słychac narzekania pasażerów na MZK w czasie jazdy.Może powiedzcie,że moga pisać skargi do MZK?!Przeciez kazdy wie,ze to nic nie zdziała.
~Dama Kier 21-09-2011 22:51
Badania, które prowadziło w MZK - ile ludzi jeździ autobusami -przeprowadzane były w okresie, gdy dzieci i młodzież miały wolne, a ludzie byli na urlopach. Gdy wszyscy wrócili do szkół i do pracy okazuje się, ze nie ma miejsca w autobusie na powietrze, które wcześniej było wożone. Teraz dojeżdżając do pracy i do szkoły w jeleniej Górze, trzeba wyjeżdżać o czasie, aby zdążyć na czas jak do Wrocławia. Może trzeba znaleźć pracę we Wrocławiu, będzie łatwiej Krychą dojechać, choć na Krychę czy PKS też trzeba dostać się autobusem MZK ...
~Kaśka 21-09-2011 23:14
Proszę przywrócić kurs do szkoły na Jana Pawła, To skandal , żadnego kursu
~thx1138 21-09-2011 23:16
GDZIE TE TRAMWAJE ZAWIŁY PREZYDENCIE ???a tak po za tym po jaką cholerę pasażerowie mają się gnieść w 2 na spółdz i jeszcze trcić cały dzień na zwiedzanie miasta zamiast puścić kilka autobusów z różnych punktów miasta
~ 21-09-2011 23:32
ja mam 6 autobusów do domu w tygodniu i 3 w weekendy. Ponadto do Staniszowa jest 6 km a obowiązują tu 2 strefy, co oznacza 16 zł za bilet całodzienny ! Zarządowi MZK gratuluje i radze samemu czekać po kilka godzin na autobus. Kpina.
~SARBLE 21-09-2011 23:44
Tyle pisania, tyle narzekania, a myślicie,że ktoś (ktoś, kto powinien być zainteresowany w danej dziedzinie- opinią publiczną) to czyta. Nasza władza ma to głęboko gdzieś. Wybory się zbliżają, więc nie ma czasu na pierdoły, a zresztą na wszelkie imprezy,aby przed wyborami się pokazać,jacy oni są wspaniałomyślni dla nas, dla jeleniogórzan i ile dobrego chcą zrobić,aby nam się lepiej,wygodniej i dostatniej żyło w naszym kochanym mieście, na pewno nie jeżdżą komunikacją miejską.
~migotka 21-09-2011 23:47
Autobus linii nr 3, który ma odjazd z PKSu o 17:15 nagminnie się spóźnia po 30 minut, i co? kilka razy podstawiono zastępczy z zajezdni, ale nie na długo... teraz się spóźnia około 15 minut, więc chyba stwierdzono, że jest to dopuszczalne/normalne zjawisko. Do Mysłakowic kończąc pracę o 16:00 można się dostać 3 o 17:15, ale autobusu którym wracają urzędniczki mysłakowickiej gminy nie zlikwidowano... Rano autobusy są przeładowane, nie zabierają ludzi z przystanków... może warto zacząć dzwonić po policję z prośbą o interwencję w takich przypadkach?
rymcycymcy 22-09-2011 0:23
Nie myślcie może tyle o tej fontannie tak pod wieczór ...bo się w nocy zesikacie do łóżeczek ! ;)
~pangdingdong 22-09-2011 0:31
linia nr 5 o godzinie 11:30 i 20:30 tez zostala zlikwidowano bo "rzekomo" wozila powietrze - a byly to najczesciej obsadzone linie. Mieszkancy nie maja jak dojechac do szkol i wrocic z pracy, jakie badania, nikt tego u nas nie robil
~Patriot 22-09-2011 0:33
wszystko jest OK, głosować na platformę!
~vi 22-09-2011 1:36
toż tą jelenią wzdłuż lub wszerz można w pół godzinki przejść! nie wiem po co tyle żółci wypluwacie? to dla waszego dobra! mzk jest po prostu mocno zatroskane o zdrowie mieszkańców jg :) ja bym w ogóle proponował zamiast jakiejś tam skm położyć sieć ścieżek dla nordic walkerów :)
~ira 22-09-2011 3:16
podobnie jest też w autobusach na innych liniach
~taka jedna 22-09-2011 3:26
Ja natomiast b.często jeżdżę tą "trójką" o godz. 15.27 (wg rozkładu) z ul. Rybnej w Łomnicy na JG. I co? Ten kurs jest albo spóźniony o 5-15 min. , albo pojedzie za wcześnie o kilka min. albo.......w ogóle nie pojawi się. A ja już kilka razy spóźniłam się przez "rzetelność" naszego MZK do pracy :-(( A za 2 strefy trzeba płacić!! Ale.....kogóż to obchodzi....
~ 22-09-2011 7:08
Normalne nie ma co sie dziwic ze niedlugo zadni turysci tu nie zawitaja !ale coz typowe Jelenia Gora miasto cofajace sie !Smutne i przykre ze zagarniaja tylko pieniadze zamiast madrze wykorzystac mam na mysli tych w ratuszu,zarzadcow Flory itd.
~Gość 22-09-2011 7:24
Bo w tym kraju to jest najgorsze że na stanowisku prezesa ,czy też zastępcy zasiadają d...le i nieudacznicy ,a nasi rządzący to po prostu idioci ,którzy nie mają pojęcia jak funkcjonuje MZK ,nie dość że te autobusy to stare zrujnowane gruchoty ledwo kupy się trzymające ,to jeszcze wiecznie się spóźniają i są załadowane że nawet nie da się wsiąść,a Zawiła i Czernow jeszcze oszczędności szukają bo fontannę trzeba mieszkańcom postawić nie wiem po co ale w tym kraju wszystko przed wyborami PO buduje rewitalizuje ,a skutki tego widać gołym okiem,więc dalej głosujcie na nieudaczników i nierobów to będzie się wam żyło lepiej i dostatniej.
~ADELA 22-09-2011 8:31
PYTAM PANA PANIE PREZYDENCIE OD KIEDY SOBOTA JEST DNIEM ŚWIĄTECZNYM !!!!!! TO MOŻE PRZEJŚĆ SIĘ PO JELENIEJ GÓRZE I ZOBACZYĆ ,ŻE LUDZIE PRACUJĄ W TEN DZIEŃ .WSTYD MI ZA PANA I PANA EKIPĘ!!!!
~don 22-09-2011 10:36
Te Wasze potoków pasażerów robione chyba były w wakacje! Z czarnego po godzinie 7 została jedna 25, dodatku ta najmniejsza która wozi uczniów i pracowników prawie do centrum. Gratuluję skasowania linii nr 1 o 7.09 i 7.28, w momencie kiedy ta o 7.09 jezdzi w soboty, niedziele i swięta :) Serdecznie gratuluję głupoty.
~Bibliotekraz 22-09-2011 10:37
W obronie godności wszystkich bibliotekarzy - p. Zawiła NIE JEST bibliotekarzem tylko historykiem. Proszę nas nie obrażać :)
~strach 22-09-2011 11:02
Z wpisów wniosek, że komunikacja miejska to gorący temat. Kto to pozamiata? A dla mnie gorący temat to grupki zdegenerowanych dzieci w środku miasta. Poobserwujcie.
~...jjjk 22-09-2011 13:05
do bani z tym mzk,najgorsze jakie moze byc
~tosia 22-09-2011 21:01
Aż się w głowie nie mieści gorzej niż w Bangladeszu!
~MIESZKANIEC 22-09-2011 23:00
JEDYNE OPARCIE W TUSKU KTÓRY KRĄŻY PO POLSCE W TUSKO-BUSIE ON MOZE NAS WYBAWIĆ OD DRAMATU KTORY POJAWIŁ SIĘ W JELONCE .NASZE WŁADZE DO BANDA IDIOTÓW Z PO ,ALE CÓŻ TUSKO-BUS TUŻ TUŻ.... NIECH PAN ZAWIŁA LEPIEJ ZROBI ŚCIEZKI DLA PIESZYCH CIEPLICE -PODGÓRZYN ...PONIEWAŻ DUŻO PIECHURÓW SIĘ POJAWIŁO NA TEJ TRASIE Z BILETEM 2 STREFOWYM ....JESZCZE JEDNO PROPOZYCJA DLA NASZYCH WŁADZ ABY ZROBILI SOBIE WYCIECZKĘ PO JELONCE AUTOBUSIKIEM... MZK ...MOŻE DA IM TO DO MYŚLENIA...
~Pasażer 2-10-2011 9:57
kto w tym Mzk jest odpowiedzialny za zmiane tych Rozkładów ? Panowie Autobusy może i wożą powietrze ale tylko gdy np: liniia nr 7 wyjedzie z MZK w kierunku Sobieszowa o 4 Rano i zanim dojedzie na pętle w sobieszowie to faktycznie Może wieśc powietrze. Ale pózniej w południe jest tłok.
~pasażer 3-ki 4-10-2011 17:25
Powiem krótko...to co wójt gminy zrobił z rozkładem jazdy jest bezmyślne...zostały zlikwidowane 4 kursy szkolne...ja i moi koledzy uczący sie w jeleniej górze nie mają jak wrócić do domu po 7 lekcjach poniewż autobus o godzinie 14.33 z mechanika dojeżdża tylko do szkoły w łomnicy...o godzinie 15.35 z mechanika pasażerowie nie mogą wsiadać do autobusu juz na Różyckiego...a porannych autobusach nawet nie wspomnę...jestem tylko ciekawa co będzie zimą..kiedy ulice będą zasypane śniegiem i pełne ludzi.. sprowadzi to prędkość jazdy do 30km/h...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group