Zalogowanych: 21

klasa okręgowa: Okręgówka: Gminne derby i puchar wójta dla Lotnika

Środa, 15 sierpnia 2012, 16:15
Aktualizacja: Czwartek, 16 sierpnia 2012, 17:05
Na inaugurację rozgrywek klasy okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki pokonał 3:0 Piasta Dziwiszów. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale gospodarze w pełni zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Od pierwszych minut środowego spotkania stroną przeważającą byli jeżowianie, ale brakowało sytuacji strzeleckich. Dopiero w 15' "świeżo upieczony" trener Suchanecki strzełam z linii pola karnego wypróbował golkipera gości, ale ten na raty poradził sobie z interwencją. Chwilę później "chytrym" strzałem Lis chciał przelobować Mikulskiego, ale i w tej sytuacji górą był bramkarz Piasta. W 20' miejscowi kibice doczekali się gola, rzut rożny wykonywał Hobgarski, a piłka po niefortunnym odbiciu przez Podobińskiego wpadła do bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a na boisku Górgul pojawił się w miejsce Kurzelewskiego, który doznał urazu kostki. W ekipie Piasta również doszło do zmiany, ale najbardziej doświadczony zawodnik ekipy z Dziwiszowa nagrał się niespełna 5 minut. A to za sprawą czerwonej kartki, którą ujrzał za komentowanie decyzji sędziego o rzucie wolnym dla Lotnika w pobliżu pola karnego. Warto przy tym dodać, że Duraj obserwował całe zdarzenie z odległości ok. 20 metrów, ale jak to często bywa w futbolu zawodnicy chcą mieć więcej do powiedzenia niż sędziowie.

Grający w osłabieniu goście nie zamurowali własnej bramki, co więcej stali się stroną dominującą, ale sytuacji bramkowych mieli jak na lekarstwo. Za to groźne kontry przeprowadzali "Lotnicy", ale na posterunku w większości przypadków stał Mikulski, który był najlepszym zawodnikiem Piasta w tym meczu. Decydujące ciosy padły dopiero w końcowych minutach w sytuacjach kiedy golkiper nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Po akcjach z kontry wynik w 89' i 90' ustalili Suchanecki i Hobgarski. Ostatecznie Lotnik Jeżów Sudecki pokonał Piasta Dziwiszów 3:0.

- Z wyniku możemy być zadowoleni, ale z gry ja jako trener nie jestem zadowolony. Nie usatysfakcjonowała mnie ta gra, jest dużo pracy przed nami, dużo do poprawy. Zamiast po czerwonej kartce ruszyć zdecydowanie presingiem, zdominować ich totalnie, to chyba mysleliśmy, że mecz sam się wygra. Oni wręcz zaczęli nas atakować, a my kontratakować. Rozumiem to w sytuacji gdyby było nas po jedenastu, ale nie w momencie kiedy ich jest dziesięciu - podsumował po meczu trener Maciej Suchanecki.

W następnej kolejce (18/19.VIII) Lotnik zagra na wyjeździe z Kwisą Świeradów Zdrój, a Piast podejmie imiennika z Wykrot.

Lotnik Jeżów Sudecki - Piast Dziwiszów 3:0 (1:0)

Lotnik: Maćkowski - Kurzelewski, Palimąka, Gęca, Kierlik, Suchanecki, Lis, Hobgarski, Pieńkowski, Nowiński, Jurczyk. Rezerwowi: Górgul, S.Kocot, Kik, Paradowski, Bizoń, Gajewski.

Piast: Mikulski - A.Kocot, Zyner, Maryszczak, Dutka, Saniuk, Podobiński, Kieł, Sobczak, Stankiewicz, Pietrzykowski. Rezerwowi: Duraj, Lisowski, Chwedorowicz, Gąsiorowski, Skupin.