Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 6998
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Okradziony przez kumpla „od kieliszka” był poszukiwany listem gończym

Wtorek, 4 grudnia 2012, 7:03
Aktualizacja: 7:04
Autor: 112
Dwa telefony komórkowe ukradł 23–latek bez stałego miejsca zamieszkania swojemu koledze, z którym chwilę wcześniej pił alkohol. Okazało się jednak, że zatrzymani zostali obaj mężczyźni. Jeden za kradzież, a drugi – poszkodowany był poszukiwany listem gończym.

Pokrzywdzony 44-latek ze Złotoryi w sobotę (1 grudnia br.) około godziny 20.00 chciał wrócić autobusem do domu. Kiedy okazało się, że ostatni autobus już odjechał, mężczyzna postanowił spędzić czas w towarzystwie 23-latka, który często przebywał na dworcu. Mężczyźni razem wypili tam wódkę, później 23-latek zaprosił swojego kolegę do jednego z budynków na ulicy Wojska Polskiego, gdzie na jednym ze strychów często nocuje. Tam wypili kolejny alkohol, po czym pokrzywdzony zasnął.

- 23-latek wykorzystał sytuację i ukradł mu dwa telefony komórkowe o wartości 350 zł. Następnego dnia, mężczyzna na dworcu zorientował się , że został okradziony. Okazało się, że jego kolega tego dnia też tam był. Mężczyzna postanowił odzyskać swoje telefony, jednak 23-latek nie miał zamiaru mu ich oddać. O kradzieży mężczyzna powiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali 23-latka jako podejrzewanego o to przestępstwo. Złodziej jeden z telefonów ukrył w majtkach – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Do policyjnego aresztu trafił zarówno sprawca kradzieży, jak również pokrzywdzony. Okazało się, bowiem , że 44-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Złotoryi. 23-latkowi za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group