Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 14 stycznia
Imieniny: Feliksa, Niny
Czytających: 10124
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Okradli kiosk i altanki. Jedną podpalili

Piątek, 29 kwietnia 2011, 16:06
Aktualizacja: 16:07
Autor: KMP
Włamali się i okradli jeden z kiosków w Jeleniej Górze. Mają też na koncie szereg kradzieży z włamaniem do altanek, w tym podpalenie jednej z nich. Mowa o dwóch 17–latkach podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy w nocy z 26 na 27 kwietnia włamali się i okradli jeden z jeleniogórskich kiosków ruchu. Ich łupem padła kasa fiskalna oraz 41 paczek papierosów. Jak się później okazało, kasę wyrzucili do śmietnika, a papierosy sprzedali.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili, że zatrzymani są sprawcami szeregu kradzieży z włamaniem do altanek w mieście. Kradli narzędzia ogrodnicze i inne przedmioty metalowe, które sprzedali w jednym jeleniogórskich punktów skupu złomu. Jedną z altan podpalili.

Teraz policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych oraz poniesione przez nich straty. – Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzieże z włamaniem grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
263
Staram się pomagać wszystkim
32%
Pomagam tylko osobom, które znam
35%
Nie biorę udziału w taki akcjach
33%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Karkonosze w pigułce
 
Aktualności
Doroczne spotkanie u prezydenta
 
Aktualności
Od dzwonów do kas fiskalnych. Niezwykła historia w Kowarach
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Kiedyś palono tu znicze, dziś robi się zakupy na obiad
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group