Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8710
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek

Środa, 11 listopada 2009, 15:52
Aktualizacja: 15:53
Autor: Karolina Wojtaś
SZKLARSKA PORĘBA: Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek
Fot. Karolina Wojtaś
Pod tym hasłem z twórczości Cypriana Kamila Norwida odbyły się uroczystości z okazji Dnia Niepodległości w Szklarskiej Porębie.

W kościele parafialnym pw. Bożego Ciała z koncertem pieśni legionowych wystąpił chór „Porębianki” pod kierownictwem Stanisława Leszczawskiego. O godz. 10.00 przedstawiciele Związku Kombatantów, Straży Pożarnej, Akcji Katolickiej Rycerstwo Niepokalanej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, wprowadzili do kościoła swoje poczty sztandarowe.

Następnie odbyła się Msza św. w intencji ojczyzny, którą odprawił proboszcz, o. Marek Sowiński. Podczas kazania nie zabrakło wspomnień o wszystkich poległych w obronie wolności Polski. Ojciec Marek nawiązał m.in. do postaci księdza Jerzego Popiełuszki. Zakończenie mszy uświetniono znaną pieśnią „Boże coś Polskę”.

W południu na Skwerze im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość patriotyczna. Ponownie wprowadzono poczty sztandarowe i odśpiewano hymn narodowy. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił burmistrz Arkadiusz Wichniak. Następnie pod Pomnikiem Bohaterów wieńce złożyli przedstawiciele: władz miasta, samorządów, instytucji, kościoła, służb miejskich, kombatantów, oświaty oraz nadleśnictwa.

Organizatorem obu części tego wydarzenia był Urząd Miasta Szklarskiej Poręby. Oprawę muzyczną podczas uroczystości zapewnił Zespół Filharmonii Dolnośląskiej.

Warto wspomnieć, że pamiątkę Święta Niepodległości stanowi również nazwa ulicy 11-go Listopada w Szklarskiej Porębie Średniej, co skłania mieszkańców do refleksji nad tym ważnym wydarzeniem nie tylko raz do roku, ale i na co dzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group