Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8062
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oj, działo się w cieplickim „Norwidzie”

Sobota, 21 marca 2015, 7:58
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2015, 8:10
Autor: Mea
Jelenia Góra: Oj, działo się w cieplickim „Norwidzie”
Fot. Mea
– W naszej szkole jest niepowtarzalna atmosfera – mówili uczestnicy dnia otwartego dla gimnazjalistów i ich rodziców, który odbył się wczoraj (20.03) w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida.

Przyszli absolwenci gimnazjów mogą wybierać tu spośród sześciu profili klas. A są to klasy: humanistyczna, biologiczno-chemiczna, matematyczno-fizyczna, przyrodnicza, językowa matematyczno-geograficzna oraz językowa geograficzno-historyczna. W szkole działa wiele kół zainteresowań, m.in. teatralne, muzyczne, amnesty international, filmowe czy też dziennikarskie.

Już po przekroczeniu progu II LO gimnazjalistów śpiewająco witali wokaliści i zespoły, tworzone przez uczniów „Norwida”. W klasach były prezentacje poszczególnych profili oraz wiele konkursów, warsztatów i pokazów.

- Mamy sprawdzone z ubiegłego roku profile, z których nasi uczniowie są zadowoleni. Przygotowują do studiów na różnorodnych kierunkach. Furorę robią klasy językowe z rozszerzonymi geografią i matematyką lub geografią i historią – mówiła Iwona Kumek, dyrektor szkoły.

Uczniowie II LO zachęcali do wstąpienia w norwidowskie szeregi. – Panuje tu miła atmosfera, nauczyciele są wymagający i przygotowują dobrze do matury. Sama jestem na profilu humanistycznym, bo chciałabym studiować później dziennikarstwo – powiedziała Andżelika Jurczak, z klasy 1 a.

Również nauczyciele byli bardzo otwarci na wszelkie pytania i rozmowy z przyszłymi uczniami. – Młodzież lubi przebywać w naszej szkole, bo zapewniamy im nie tylko dobre wykształcenie, ale również rozwój zainteresowań artystycznych i nie tylko. Prowadzimy np. radiowęzeł i w każdym dniu tygodnia puszczana jest muzyka w innym gatunku – podkreślał Mariusz Buczyński, nauczyciel języka angielskiego.

Potencjalnym uczniom „Norwida” podobała się forma dnia otwartego. - Chciałam zobaczyć, jak wygląda ta szkoła. Słyszałam, że można się tu wiele nauczyć i że nauczyciele są fajni. Możliwe, że wybiorę klasę biologiczno-chemiczną, bo chciałabym później kształcić się na kosmetologii – powiedziała Katarzyna Andrzejewska z Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. – Rodzinną tradycją jest uczęszczanie do „Norwida”, więc chcę ją zamierzam kontynuować – dodała koleżanka z tej samej szkoły.

- Interesuje mnie profil biochemiczny oraz językowy z geografią – stwierdziła Agnieszka Kaźmierczyk z Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. – Podobały mi się konkursy matematyczne. Chciałabym dostać się do klasy matematyczno-fizycznej, bo najbardziej przydaje się w życiu – dodała Martyna Żuk z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group