Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6280
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oj, działo się w cieplickim „Norwidzie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 marca 2015, 7:58
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2015, 8:10
Autor: Mea
Fot. Mea
– W naszej szkole jest niepowtarzalna atmosfera – mówili uczestnicy dnia otwartego dla gimnazjalistów i ich rodziców, który odbył się wczoraj (20.03) w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida.

Przyszli absolwenci gimnazjów mogą wybierać tu spośród sześciu profili klas. A są to klasy: humanistyczna, biologiczno-chemiczna, matematyczno-fizyczna, przyrodnicza, językowa matematyczno-geograficzna oraz językowa geograficzno-historyczna. W szkole działa wiele kół zainteresowań, m.in. teatralne, muzyczne, amnesty international, filmowe czy też dziennikarskie.

Już po przekroczeniu progu II LO gimnazjalistów śpiewająco witali wokaliści i zespoły, tworzone przez uczniów „Norwida”. W klasach były prezentacje poszczególnych profili oraz wiele konkursów, warsztatów i pokazów.

- Mamy sprawdzone z ubiegłego roku profile, z których nasi uczniowie są zadowoleni. Przygotowują do studiów na różnorodnych kierunkach. Furorę robią klasy językowe z rozszerzonymi geografią i matematyką lub geografią i historią – mówiła Iwona Kumek, dyrektor szkoły.

Uczniowie II LO zachęcali do wstąpienia w norwidowskie szeregi. – Panuje tu miła atmosfera, nauczyciele są wymagający i przygotowują dobrze do matury. Sama jestem na profilu humanistycznym, bo chciałabym studiować później dziennikarstwo – powiedziała Andżelika Jurczak, z klasy 1 a.

Również nauczyciele byli bardzo otwarci na wszelkie pytania i rozmowy z przyszłymi uczniami. – Młodzież lubi przebywać w naszej szkole, bo zapewniamy im nie tylko dobre wykształcenie, ale również rozwój zainteresowań artystycznych i nie tylko. Prowadzimy np. radiowęzeł i w każdym dniu tygodnia puszczana jest muzyka w innym gatunku – podkreślał Mariusz Buczyński, nauczyciel języka angielskiego.

Potencjalnym uczniom „Norwida” podobała się forma dnia otwartego. - Chciałam zobaczyć, jak wygląda ta szkoła. Słyszałam, że można się tu wiele nauczyć i że nauczyciele są fajni. Możliwe, że wybiorę klasę biologiczno-chemiczną, bo chciałabym później kształcić się na kosmetologii – powiedziała Katarzyna Andrzejewska z Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. – Rodzinną tradycją jest uczęszczanie do „Norwida”, więc chcę ją zamierzam kontynuować – dodała koleżanka z tej samej szkoły.

- Interesuje mnie profil biochemiczny oraz językowy z geografią – stwierdziła Agnieszka Kaźmierczyk z Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. – Podobały mi się konkursy matematyczne. Chciałabym dostać się do klasy matematyczno-fizycznej, bo najbardziej przydaje się w życiu – dodała Martyna Żuk z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~aa 21-03-2015 9:22
A ja slyszałam że niestety poziom nauczania w Norwidzie spadł. Uczniowie napiszcie, jaka jest prawda? To prawda, że jest za dużo imprez a za mało nauki?
~norwidowelove 21-03-2015 9:53
Nie, nie prawda :) - Szczera odpowiedź na Twoje nurtujące pytanie.
~Do aaa 21-03-2015 10:11
Jest beznadziejnie, nie polecam!!! Zastanawiałem sie miedzy żeromem, a właśnie norwidem i wybrałem źle... Teraz żałuje :(
~xyz 21-03-2015 10:47
Norwid jest dobry, w robieniu reklamy na Dniach Otwartych, a w rzeczywistości nie jest już tak kolorowo... Nabrałam się na to i chodziłam tam aż cały semestr. Z nauką nie było większych problemów, ale nauczyciele zachowywali się jak jacyś nadludzie. Najlepsze i tak było, jak dowiedzieli się, że chcę się przenieść i zaczęło się "jak się nie przeniesiesz to dostaniesz ode mnie 5 na semestr".. Na szczęście inne szkoły z otwartymi ramionami przyjmują zbiegów z tego, pożal się Boże, liceum...
~abc 21-03-2015 10:56
Niestety ucieczka do innej szkoły to marny pomysł i oznaka swojej słabości ponieważ Norwid to bardzo dobra szkoła, której po drugim roku nauki nie zamieniłbym na żadną inną! Jednym słowem serdecznie polecam!
~aa 21-03-2015 11:49
Widzę, że zdania są podzielone ;) ale dziekuję za opinie.
~dfdfd 21-03-2015 12:43
mając porównanie między jednym z elitarnych warszawskich liceów a Norwidem, mogę śmiało stwierdzić, że Norwid jest o wiele lepszy. Poziom nauczania jest zły? W życiu bym tego nie powiedziała. Jeśli chcesz się uczyć to się nauczysz, a ułatwiają Ci to nauczyciele, którzy naprawdę starają się przekazywać wiedzę tak byś ją zrozumiał. Nie ma takiej opcji, że wychodzisz z klasy nic nie umiejąc, jeśli słuchałeś nauczyciela. Pedagodzy są tutaj normalnymi ludźmi, którzy rozumieją, że młodzież ma swoje prawa, ale wymagają nauki. Oczywiście powiecie, że to co piszę mija się z prawdą i gloryfikuję tę szkołę. Myślcie co chcecie, ale Norwid naprawdę jest miejscem przyjaznym do nauki.
~~ann 21-03-2015 14:40
Norwid to najlepsze liceum do jakiego było dane mi chodzić. Jeśli chodzi o poziom nauki w tej szkole, to stwierdzam,że jest na prawdę wysoki, jeśli chcesz się uczyć, masz zapał oraz motywację z całą pewnością nabędziesz tutaj wiedzy oraz rozwiniesz swoje pasje i umiejętności. Nauczyciele są wspaniali, bardzo wyrozumiali,ale zarazem wymagający. Myślę,że najważniejsze w tej szkole jest to,że panuje tam wspaniała atmosfera. Polecam każdemu, kto zastanawia się nad wyborem szkoły :)))!
~cknorwid 21-03-2015 14:56
Norwid jest szkołą nowoczesną. Kompetentna kadra nauczycieli, przyjazna atmosfera, wszyscy sie znamy i lubimy. Kazdy z nas ma mozliwosf rozwoju, w kierunku jakim tylko chce. Nauczyciele motywuja i pomagaja zdobyc nam wiedze. I belfrom i uczniom zalezy na jak najlepszym wyniku matur, wiec poziom jest wysoki. Ale jesli ktos chce sie uczyc, to bedzie sie uczyl wszedzie. Idac do naszej szkoly musisz sobie postawic cel, czego tak naprawde w zyciu chcesz i dazyc do niego. W Norwidzie musisz miec wlasne zdanie i bronic go. Cenimy sobie ludzi otwartych i myslacych. Jesli stalabym ponownie przed wyborem szkoly sredniej, to wybralabym tak samo. Norwid!
~norwidowelove 21-03-2015 16:11
Tylko tumany, d... i nieuki mówią, że Norwid jest do dupy, że jest trudno a nauczyciele niekompetentni. I taka prawda, bo wolą imprezeować i mają wyj* i myślą, że będzie im dane, no niestety. Trzeba było wybrać jakąś zawodówke czy coś, albo zakończyć edukacje na gimnazjum, proste. :)
~Obecny uczeń 21-03-2015 16:23
Żenada... Ta szkoła schodzi na psy ... Chodzę do tej szkoły kolejny rok mimo, że na początku było swietnie. Jesli chcesz dobrze zdać maturę to norwid nie jest dobra szkoła opcja ... Chyba że masz kasę na korki bo na większości nauczycieli nie mozna polegać . I niech nie odzywają sie osoby, które powiedzą, że trzeba się samemu uczyć ... Owszem tylko ta szkoła marnuje nasz cenny czas...
~ssd 21-03-2015 16:42
Chodziłam tam jakiś czas temu. Żałuję. Szczerze żałuję..
~do obecny uczen 21-03-2015 16:44
Żenujący to jest twoj argument. Podaj mi szkołę, w której nie ma uczniów co nie korzystają z korepetycji...
~Odpowiedz 21-03-2015 17:02
to nie chodzi tylko o to ... Jezeli juz o tym mówimy to naucz sie czytać cała wypowiedz a nie urywek ...i spróbuj to chociaż przea...lizować ... Uczniowie korzystają w każdej szkole z korków ale niech szkoła nie reklamuje sie jaki ma poziom skoro nie zapewnia uczniom prawidłowego rozwoju tylko pózniej chwali sue jak uczniowie pozdawali swietnie matury ... (Wszyscy chodzili na korki bo szkoła nie zapewniła im najważniejszego )
~Haha 21-03-2015 17:44
'Norwidolove' i 'do obecny uczeń' to ta sama osoba i już widać jaki żałosny jest poziom w tej szkole...
~absolwent 21-03-2015 18:32
Jedyne i niepowtarzalne kameralne liceum z pasja nauczycieli i to sie ceni a reszta niech wybiera sobie zerom tylko rodzice beda musieli na korki wydac fortunne
~holokał 21-03-2015 18:49
patrząc z perspektywy o...tych praktyk a własnej edukacji i różnicy czasowej około 8 lat od zakończenia do owych praktych to nie szkoła upadła a poziom uczniów znacząco się obniżył, nie znają podstaw a idą do LO gdzie nikt nie bedzie wracał do materiału z gimnazjum i podstawówki - poza tym szkoła zaczęła przyjmować gotów, metro i różne homoniepewne osobniki oraz gimbaze z niższej półki w rurkach i trampkach - słowem spadek uczniów warunkuje spadek poziomu szkoły - nauczyciele w ogóle się nie zmienili, doskonałe metody nauczania
~do haha 21-03-2015 20:53
hahahah, co Ty myslisz że monolog jest prowadzony? błagaam. Jak masz jakieś wątpliwości to sobie IP sprawdź jeśli ci ta wiedza jest niezbędna, dziecko ;)
~123 21-03-2015 21:13
Do | ~xyz | Oj Jula nieładnie nieładnie Norwid był aż tak zły, że aż dostałaś się na olimpiadę, a odeszłaś nie z powodu atmosfery tylko braku kultury- pół szkoły widziało, jak ładnie strzelałaś fochy nawet samej dyrektorce, o wyżeraniu ciastek na projekcie nie wspomnę....
~do haha 21-03-2015 21:15
hahahah, co Ty myslisz że monolog jest prowadzony? błagaam. Jak masz jakieś wątpliwości to sobie IP sprawdź jeśli ci ta wiedza jest niezbędna, dziecko ;)
~Jankes 21-03-2015 21:36
Norwid trzyma poziom, czego nie można powiedzieć o jeleniogórskim teatrze mającym tego samego patrona.
~@ Haha 21-03-2015 21:39
Zgadza się, to ten sam troll co ciągle mnoży się tutaj pod różnymi nickami. Widać to zresztą doskonale po IP. Za chwilę napisze coś o molestowaniu seksualnym albo aktorach wyrzuconych z teatru (albo uczniach ze szkoły) i będzie już dokładnie wiadomo, kto to. Jego gimbusiarskie teksty znamy wszyscy na pamięć.
~@ 22-03-2015 7:05
Córki koleżanki były ze szkoły zadowolone, obie studiują teraz za granicą na niezłych uczelniach. Korki? Korepetycje biorą już dzieci w czwartej klasie szkoły podstawowej, tak się porobiło, a nauczyciele...w szkołach można zawsze trafić na nauczyciela mającego wygórowane mniemanie o sobie, co niestety nie przekłada się na jakość nauczania. Ale fajnie, jeśli przeważają ci "normalni", którzy nie z przypadku trafili do tego trudnego zawodu. Norwid na plus.
~z innejbajki 23-03-2015 21:44
Kochani Rodzice - jeśli "pani od chemii" wyzywa Wasze dzieci od kompletnie niezdolnych gówniarzy i na prośbę o wytłumaczenie zagadnienia -bo nie udało im się zrozumieć- rzuca uwagą : - "jak nie rozumiesz, to znaczy że nie nadajesz się do tej szkoły, nie będę traciła czasu, bo nie zdążę zrealizować programu !!" a Wy nic z tym nie robicie tylko załatwiacie korepetycje to powinniście sobie uzmysłowić,że dzięki Wam taka nie spełniająca swoich podstawowych obowiązków (nauczyć ucznia tak, by miał sukces) osoba dostaje z Waszych pieniędzy pensję, dzięki Wam zabiera czas Waszym dzieciom do tego odbierając im poczucie wartości i zniechęca do zdobywania wiedzy czyli zakłamuje Wasze zasady wychowania, dzięki Wam zabiera im czas wolny po południu w którym mogłyby rozwijać własne pasje, i dzięki Wam
~z innejbajki 23-03-2015 21:57
i dzięki Wam wyciąga z Waszej kieszeni kasę na korepetycje - bo w końcu chcecie, by Wasze dzieci skończyły szkoły "jak Pan Bóg przykazał" i dostały się ewentualnie na studia. Tak naprawdę żadne dziecko NIE MUSI brać korepetycji od IV klasy ani w szkole średniej !!! Wystarczy trochę Waszej odpowiedzialności i pozbycia się lęku,który nabyliście tak jak teraz Wasze dzieci. Macie możliwość decydowania czy nauczyciel lubiący i rozumiejący młodzież oraz świetnie uczący jest bezrobotny i udziela korepetycji czy w końcu dostaje pracę w szkole, bo dzięki Wam padł "układ". Młodzież jest teraz bardzo zdolna ale system szkolny archaiczny i opresyjny - jak w czasach pruskiego zaboru. Jeśli uczestniczycie w szkoleniach - też usadzają Was plecami do kolegów, jak w szkole ?? - też zabraniają komunikacji ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group